| IoNuTzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Funda! Salut as vrea un top 15 al anime-urilor voastre preferate si sa le faceti o mica descriere.

1 răspuns:
| 4BubaNeagra a răspuns:

1-Angel Beats -Aparent un comedy-romance-drama, in opinia mea este un anime ce merita vizionat. Eu i-am dat nota 9/10.
2-GTO -O comedie cum rar mai gasesti, este vorba despre un conducator al celei mai temute benzi de motociclisti din tokyo, care vrea sa ajunga cel mai bun profesor de liceu. happy
3-School Rumble- Tot o comedie-romantica deosebita pentru mine - personajul principal fiind un delicvent care s-a indragostit de o fata, ceea ce-l face sa redevina elev.DAR...
4-Clannad+Clannad After Story - Este o Drama cu impact emotional foarte puternic...dar seria se desfasoara foarte greu, asa ca trebuie sa ai rabdare pentru al vedea, e ca o lectie de viata.
5-Tasogare otome x amnesia - dupa parerea mea un anime misterios, cu un final neasteptat, dar frumos happy
6-Triguns - Un pistolar de elita pe care a fost pusa o recompensa enorma. Toti il vaneaza, dar...
7-Wild Arms TV- un anime vechi, dar placut.Personajului principal i s-a furat corpul, iar el a fost reincarnat intr-un trup de copil.
8-Toradora - O fetita cu aspect placut, dar diabolica si un baiat cu aspect de borfas, dar cu suflet bun, ce va iesi?
9-SAO -Daca esti un fan al jocurilor rpg, il poti viziona cu mare placere. Mii de oameni din toata lumea raman blocati intr-un joc.
10-acel world - In viata reala esti un fraier, dar si in jocurile video?
11-Listen to Me, Girls. I Am Your Father! -2 fetite raman singure pe lume din cauza unui accident in care le-au murit ambii parinti, Vezi cine o sa aiba grija de ele happy
12-mayo chiki- Un tip care cand se apropie de vreo fata ii da sangele pe nas, foarte interesant big grin
13-baka to test - o comedie in toata regula happy
14-To love ru! - O fata de pe alta planeta, este atacata si aterizeaza pe pamant, ce urmeaza trebuie sa vezi. O comedie aiurita in care se intampla multe.
15-kuroko no basket - un anime interesant din multe puncte de vedere.
Bonus : detroit metal city - deci te pisi pe tine de ras la asemenea anime laughing