| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

FUNDITA.VA ROG AJUTATI'MA!
Am luat dp net EncryptOnClick si mi-a parolat un fisier cu poze multe pe care nu le am copyate pe un CD.Ca sa vezi, am uitat parola!
Va implor ajutati-ma. :'(

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Mai exista o mica salvare. Incearca sa instalezi un program de recuperare a fisierelor sterse de aici : http://www.snapfiles.com/get/pcinspector.html. Apoi cauta fisiere de tip poza sterse (. jpg) in calculator si ai sanse mari sa gasesti ceea ce ai pierdut. Ideea e ca acest program ti le-a criptat, nu mai ai cum sa le gasesti daca nu mai ai parola, dar fisierele au existat pe calculator si dupa criptare au fost sterse. Poate le poti recupera. Sa-mi dai fundita.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Singurul lucru bun care va iesi din chestia asta e ca, cu siguranta, te vei invata minte ca nu trebuie sa uiti parola. Altfel, doar daca iti strofoci mintea suficient incit sa iti mai aduci aminte de parola, mai ai sanse sa vezi acele poze. Si aici iti dau un sfat. Nu te grabi sa afli raspunsul, adica care e parola, mintea noastra lucreaza mult mai incet ca calculatoarele noastre, insa, daca o lasi, si te mai gindestidoar din cind in cind la parola, vei vedea ca vei reusi sa ti-o aduci aminte. Insa lasa-ti-o lejera, fara a te mai chinui sa afli care e parola.

| Nyku_5126 a răspuns:

Q: What happens if I forget the password?

A: You are entirely responsible for remember the passwords you use. 2BrightSparks Pte Ltd cannot tell you what your password is if you forget it. We have no method for retrieving lost or forgotten passwords.

Copy / Paste de la FAQ's de pe pagina oficiala a celor care au facut CryptOnClick.

Sursa: http://www.2brightsparks.com/onclick/help/ocu-help.htm? faqencryptonclick.htm

Deci se pare ca nu prea ai sanse sa faci nimic...

| Elly007 a răspuns:

Nu cred ca ai ce face.:d