| Anonimata345 a întrebat:

Heeey,TPU! Dacă vrei să îți găsești un hobby trebuie neaparat să te duci și undeva la un profesor, niște cursuri? Eu fac canto și chitara și aș dori să mai am un hobby, adică desenul dar nu vreau să merg la cursuri pentru ca nu o sa imi permita timpul. Se poate așa ceva? Căci na pot învăța să desenez de pe net. Paaa!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Există sigur video-uri pe Youtube cu tema asta, ai putea încerca să înveți de acolo,

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, un hobby ar trebui sa fie ceva ce iti place tie sa faci, indiferent de cum il faci. Cursurile alea platite... nu sunt chiar un hobby, sunt mai mult ceva ce te ajuta in cariera/ pe viitor. Poti sa inveti sa desenezi si singur. Daca cauti pe internet gasesti mii de tutoriale si sfaturi.

Bafta! ^_^

| Anonim53220 a răspuns:

Nu, dar parerea mea e sa nu tr focusezi pe asa multe lucruri. Invata sa faci un lucru bine si nu o sa te mai saturi de el