| Sliix a întrebat:

Heei TPU! Anul acesta merg la colinda impreuna cu clasa. Mergem la diriginta iar apoi pe la fiecare dintre noi pe acasa. As vrea sa-mi dati niste idei. Cum m-as putea machia? Nu vreau ceva fosrte foarte sofisticat. Dar parul? Mentionez ca am parul ondulat si lung aproximativ pana la jumatatea spatelui. big grin Mersi. Fundita pentru cel mai bun raspuuuuuns! :*

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca te-ai duce la discoteca.

| Sliix explică (pentru darrio2007):

Probleme?winking

| darrio2007 a răspuns (pentru Sliix):

Ce vrei sa spui? Gandeste-te ce canti si cum canti.Ca nu esti manechin de moda.Parintii nostri nu se boiau cand plecau la colindat.Fite de fata mare(?).

| Sliix explică (pentru darrio2007):

raised eyebrows Tu te auzi? laughing Nu vad care-i problema ta. happy

| luizafrumusik11 a răspuns:

Ccrem ciocolatiu depinde daca ai culoare pielei mai descchisa dar nu foarte strident (cat mai naturala e cel mai bine) ci parul dezlegat cum iti place sau sa til indrepti incretesti cu drotu

| Sliix explică (pentru luizafrumusik11):

Asa ziceam si eu.thinking Vreau ceva natural. Daca puteti sa-mi dati si ceva tutoriale. apreciez oricum. :*

| Soinlove a răspuns:

Pai, daca mergeti la diriginta de ce te mai machiezi? Oricum faci cum vrei laughing.
Asa si sa iti raspund la intrebare. Pai poti sa iti lasi parul pe spate si sa iti iei putin din par, de la mijloc si sa il prinzi cu o agrafa in fata big grin. Si machiaj, date cu rosu, ca tot colindati de Craciun smug.
Fundaa?puppy dog eyes

| Sliix explică (pentru Soinlove):

Diriginta mea nu are absolut nici o problema cu machiajele.batting eyelashes Din contra.

| Sliix explică (pentru Soinlove):

Dar mersi oricum de sfat. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg faza asta cu machiatul la orice pas, oricum presupun ca mergeti noaptea, si la ce doamne mai conteaza cum arati, principalul este sa simti spiritul craciunului.

| Sliix explică (pentru anonim_4396):

Da, noaptea mergem.winking Si apropo. conteaza cum arati. >big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sliix):

Cum spunea bunica-mea, "parca te-ar cumpara cineva" (asta cand ma machiam din lipsa de ocupatie, eram mica) faptul ca te machiezi nu arata nimic, doar ca vrei sa iti acoperi defectele, sau sa arati mai tinara, dar stiu c.a esti chiar tinara asa ca nu ai de ce te machiezi, doar sa-ti strici propria frumusete. daca imi spui de ce conteaza te las in pace.

| Sliix explică (pentru anonim_4396):

Ok. Sa incepem. laughing Nu te gandi ca folosesc 3 tone de machiaj. oh go on :* La scoala nu ma machiez cine stie cum. doar rimel si luciu de buze. Dar in seara de craciun vroiam ceva natural thinking Culori gen : crem, maro deschis... Nu ceva sofisticat. happy Sper ca ai inteles.hee hee

| Dazzle a răspuns:

Cand mergi la colinda nu trebuie sa te machiezi laughing trebuie sa stii sa canti cat mai bine

| Sliix explică (pentru Dazzle):

Probabil ca o fi cum spui tu. :* Daaaar niciunul nu mi-ati raspuns la intrebare pana acum. happy