| TEQUILAMONSTER90 a întrebat:

Hei bună! Cum este orașul Oradea și ce poți vizita, ce poți face?

Răspuns Câştigător
| împreunăfacembine a răspuns:

Bună,

Oradea este un oraș în continuă dezvoltare și care, de asemenea este în plin proces de reabilitare a străzilor și a clădirilor istorice.

În Oradea sunt foarte multe locuri de vizitat, Palatul Vulturul Negru, Sinagoga Zion, Cetatea Oradea, Parcul Libertății, Palatul Stern, Palatul Baroc, Muzeul Tarii Crisurilor, Gradina Zoologica, Casa Poynar, Casa Adolf si Fiii, Palatul Moskovits, si foarte foarte multe alte cladiri. Piata Unirii e plina de locuri de vizitat.

Poti sa te interesezi pe internet sau direct pe ghidlocaloradea.com si vei gasi o sumedenie de locuri interesante.

Distractie placuta!
Pa pa!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi centrul orasului in rest intrebi lumea locuri de vizitat

| noname2021 a răspuns:

Poti vizita cetatea oradea,Aquapark Nymphaea,palatul vulturul negru,gradina zoo,palatul baroc, lacul cu nuferi, muzeul tarii crisurilor, Rezervatia Naturala Paraul Peta, lacul paleu.parcul nicolae balcescu, palatul stern, parcul olosig, parcul magnoliei, etc