| anonim_4396 a întrebat:

Hei, imi poate explica si mie cineva va rog cum e cu acea loterie a bonurilor fiscale? Cand sunt extrageri, ce primesti, cum obtii etc. Multumesc multt

4 răspunsuri:
| Marbea a răspuns:

Loteria bonurilor fiscale se organizeaza in fiecare luna pe data de 21. Se extrage luna, ziua si valoarea. Cauti bonurile fiscale pe care le-ai adunat de la cumparaturi si daca gasesti luna, ziua cu valoarea extrasa ai dat lovitura. Te duci cu bonul si o cerere la ANAF in termen de 30 de zile pentru revendicarea premiului. Doar 100 de persoane sunt castigatoare nominalizate la tragerea la sorti din toti care au depus cereri.
Premiul se imparte la cei 100 de castigatori extrasi.

| Simpatic a răspuns (pentru Marbea):

Pai daca sunt 100 de castigatori nu este chiar asa de mare premiul ca nu iti poti cumpara o masina medie laughing
exista si posibilitate sa fie doar 2 castigatori sa zicem de ex. ziua 03 luna 11 valoare 999 lei
Pe de alta parte din cate imi dau seama fiecl putinare extragere se face pentru luna din urma, eu asa stiu. Adica in decembrie se extrag bonurile din luna noiembrie etc

premiul cel mare de 1.000.000 de lei (Adica 10 miliarde de lei vechi) daca se imparte la 100 de castigatori este egal cu 10.000 de lei, adica salariul pe o luna al unui rahat de medic incepatorwinking

| Marbea a răspuns (pentru Simpatic):

Tu castigi salariul asta? Eu m-as bucura sa castig 10.000 lei pentru nimic. Iei in deradere meseria de medic sau ti se pare mic salariul? ca nu-mi dau seama!

| Simpatic a răspuns (pentru Marbea):

Nu e deloc putin 10.000 de lei/luna doar am zis ca fata de premiul de 1 milion de lei este o nimic toata.
10.000 de lei unii fac imprumut pentru ei altii ii fac in 2 zile happy
si da medicii incepatori iau atat sau mai mult cei cu vechime au de la 20.000 de lei in sus pe luna si cand ii aud ca se tot plang imi este sila.
scuza-ma dar nu conteaza cat castig eu. mersi