| DeeaDyy a întrebat:

Hei! Imi puteti pune niste provocari pe care sa le fac cu prietenii?

2 răspunsuri:
| vanessa63425789 a răspuns:

Provocari:

Coloreaza-ti toata palma stanga cu marker negru.

Mergi la un vecin si roaga-l sa te lase sa folosesti baia lui pentru ca a ta s-a stricat. Daca te refuza insista si spune ca trebuie neaparat sa mergi la baie.

Ia un pahar cu lapte si toarna-l pe tot pe cap incat sa ai parul si fata complet ude.

Alege un jucator de sex opus. Scoate-l din joc si trimite-l in alta camera pana va veni iar randul tau. Daca intre timp trece randul lui, atunci cand se intoarce va trebui sa te sarute.

Saruta cel mai ‘batran’ jucator de sex opus.

Se alege la intamplare un jucator. Apoi pentru un minut trebuie sa-i faci complimente pentru personalitate, atitudine, felul in care arata. Sa para ca esti sincer/a!

Canta un cantec.

Danseaza cu mopul sau cu o matura.

Saruta un obiect din camera foarte pasional (sarut frantuzesc).

Dintr-o data te indragostesti de toti jucatorii! Ia fiecare jucator de sex opus in brate si saruta-l timp de 10 secunde.

Stai intr-un picior 4 minute. De cate ori cazi sau atingi vreun obiect, o iei de la inceput.

Fa striptease pana la slipi.

Freaca-ti nasul de cel al jucatorului din stanga.

Se aleg la intamplare doi alti jucatori: unul pilot, unul canonier. Trebuie sa te intinzi pe spate, cu bratele lateral si si stai nemiscat. Canonierul umple doua baloane cu apa rece si apoi le tine pe fiecare intr-o mana, stand cu bratele in fata, paralele cu solul la distanta de 5 metri de jucator. Canonierul trebuie acum sa-si inchida ochii si sa mearga spre jucatorul intins in liniste perfecta. Cand pilotul spune "Bomba!", canonierul da imediat drumul baloanelor. Daca atinge canonierul jucatorul inainte sa il opreasca pilotul, nu mai are voie sa lanseze bombele.

Toti ceilalti jucatori iti ‘ofera’ un pumn in alta zona a corpului. Loviturile nu trebuie sa fie puternice dar destul cat sa cauzeze discomfort.

Suna o persoana pe care o alege grupul si in mai putin de 2 minute spune-I sa vina la tine acasa "sa fiti doar voi doi".

Alege o portie mica/medie dintr-un fel de mancare, prajitura sau inghetata. Membrii trebuie sa o condimenteze cu tot ce au la indemana (sa nu depaseasca jumatate din volumul initial la mancarii) iar jucatorul. sa manance macar jumatate.

Schimba un articol de imbracaminte cu jucatorul din fata ta.

Vorbeste cu alt accent pana la finalul jocului.

Scufunda-ti o mana in wc pana la incheietura.

Legat la ochi machiaza persoana din dreapta ta fard de pleoape, fard de obraz si ruj.

Spune fiecaruia ce crezi despre el/ea.

Barbiereste un picior al jucatorului din dreapta (daca persoana din dreapta e fata, cel din dreapta ei).

Danseaza 1 minut ca o balerina.

Latra ca un caine.

Deseneaza-ti cu ruj un iepuras pe fata. Nu te uita in oglinda si ramai asa pana la sfarsitul jocului.

Fa cinci flotari.

Spala pe dinti al treilea jucator din partea stanga.

Mananca un mar suspendat de un snur.

| ღMaryaღ a răspuns:

Ce zici sa. ti o foaie pe perete ii dai drumul iar unul dintre prietenii tai trebuie sa o prinda cu capul ...sau sa provoci pe cineva sa strige cat poate de tare pe geam ca este prost sau alte lucruri jenante...ori sa ii pui sa fac 20 de sonde!