| mih5a a întrebat:

Hei there! Ce jocuri pe hartie stiti? Imi spuneti va rog, pe scurt si cum se joaca fiecare? Multumesc.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Idontknow69 a răspuns:

Pai...X si 0(sigur stii cum se joaca) sau ar fi un joc dar iti trebuie noua pioni pentru fiecare jucator(sunt doi jucatori) sau in loc de pioni poti folosi boabe de fasole(este un joc de pe vremea bunicilor)
deci jocul se numeste Moara
mai intai trebuie sa faci un desen dar nu stiu cum sa-ti explic ca sal desenezi dar incearca aici http://jocurilecopilariei.blogspot.ro/2009/11/tintar.html sunt instructiunile jocului si ai si o imagine cu desenul de care iti vorbeam
Sper sa-ti placa jocul mie una mi-a placut foarte mult :);)
Fundita?:)

| Idontknow69 a răspuns:

Scuze nu am vrut sa trimit de doua ori acelasi site mai incerc odata

| SakoChan a răspuns:

1.ȚOMAPAN. Este un joc clasic de cultură generală. Denumirea vine de la Țări, Orașe, Mări, Ape, Plante, Animale, Nume. http://jocuridincopilarie.ro/tomapan/

| NarcisNrC a răspuns:

X si 0 tongue