| Ciprian363636 a întrebat:

Am 17 ani, iar pentru vacanța de vară mă tentează să mă angajez undeva pentru a face niște bani. Vreau idei cu locuri de muncă și este posibil să reușesc să strâng 1.000 euro pe parcursul întregii veri? Vreau răspunsuri cât mai cuprinzătoare și serioase. Desigur, cel mai bun va primi fundă.

Răspuns Câştigător
| lavinia47 a răspuns:

Bună, te poți angaja la mare, cele mai bine plătite job-uri sunt de barman sau ospătar, însă nu cred că poți strânge 1000 €, însă ca barman cu experiență, plus ceva bacșiș, cred că ajungi la suma aia. Și eu mă gândesc să-mi găsesc un job la mare, îmbini plăcutul cu utilul, faci niște bani și te distrezi în același timp. Baftă!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ce salarii dau patronii nu stringi tu asa de repede 1000 de euro, pune la socoteală transportul cu ce ajungi de acasa la servici si de la servici acasa, ce maninci, nu plătesti in casă? Si nu in ultimul rind i-a in calcul faptul ca te poate da oricind afară șeful pe motiv de ne multumire, nu faci treabă bună ai zburat. Ceea ce vrei tu sunt vise, in contextul in care România este in criză financiara. Gindeste te ca poate nu gasesti nimic de muncă, ce o sa faci?

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa strangi astia 1000 de euro in 3-4 luni de munca cu norma intreaga lejer, aproape oriunde ai lucra. Problema e ca sub 18 ani nu ai voie sa lucrezi norma intreaga (daca nu ma insel). Cel mai bine se castiga din ospatarie, trebuie sa faci un salariu de 1000 de lei pe luna si in 4 luni ai aproape aia 1000 de euro.

| DovleacTurbat a răspuns:

Depinde unde lucrezi si cat de strangaret esti happy. Daca stai acasa cu parintii si "traiesti" doar din banii lor, iar salariul tau ti-l pui pe card fara sa umbli la el ai toate sansele.

| tehno125482 a răspuns:

Uite o lista cu 10 joburi de vara pentru tineri:
http://incont.stirileprotv.ro/......trezi.html
acum depinde de ce salariu iti da patronul!
unul iti poate da 500 euro pe luna altul 1500 euro pe luna!