| anonim_4396 a întrebat:

Am obseravt azi la tastatura ca tasta "5" are semnul euro. Totusi eu nu-l pot folosi. Fundaaaaaa!

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa schimbi limba intr-o limba europeana din control pannel - optiuni regionale.

| n0matterman a răspuns:

Depinde de tastatura, si a mea are euro pe 5 (de asemenea si %). Nu stiu cum se poate face (probabil ca are si legatura cu sistemul de operare.Singura varianta pe care o stiu (pentru windows xp) => Ti apasat Alt si tastezi 0128 (cifrele celelalte de la num)

| anonim_4396 explică (pentru n0matterman):

Nici asa nu merge :@ sh am o tastatuta nou nouta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E tastatura universala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am bagat dar nimic :O

| alin567 a răspuns:

Shift+5

| anonim_4396 explică (pentru alin567):

Imi iese %

| alin567 a răspuns:

Nu am stiut ca e in alta limba al meu e in Romana

| Darcos a răspuns:

Trebuie sa ai tastatura intr-o limba europeana(oricare)
Ghid pentru a schimba limba tastaturii ( laughing ) :
1. Mergeti la "Control Panel"[Cred ca toata lumea stie unde este, asa ca nu mai spun; Apesi pe "Start" de jos, de la bara etc.]
2. Dai unde scrie "Regional Options"
3.Click pe "Add new languages"(Adauga noi limbi)
4. Apasa pe "Details..." din noua fereastra
5.Acolo schimbi limba tastaturii

Sper ca te-am ajutat! Bafta!

Fundita din coji de portocale?

| Blueaddicted a răspuns:

Pe numarul 5 e semnul %, nu euro. ca sa-l folosesti apesi shift+5

| anonim_4396 explică (pentru Blueaddicted):

Este si semnul euro, uita`te mai bine.