| Miruna_Miru_1972 a întrebat:

Hei TPU am si eu nevoie de cateva ideii.In curand matusa si unchiul meu se intorc in tara.Au fost plecati 3 ani si recent matusa mea a nascut si o fetita care imi este verisoara. Vreau sa le fac o surpriza, dar sa nu fie prea costisitoare.
As dori sa ma ajutati cu cateva ideii.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpare-le o orhidee, sau un buchet mare de flori.

| Miruna_Miru_1972 explică (pentru Violleta2022):

Da este o idee buna dar totusi as vrea ceva mai special.
Mersi insa pentru raspuns.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miruna_Miru_1972):

Nu stiu la ce te referi special... o masina, o casa, sau ce?
Ca doar tu ai mentionat sa nu fie scump.

| Miruna_Miru_1972 explică (pentru Violleta2022):

Evident ca nu o casa su o masina.
Am spus ca as vrea ceva nu stiu mai dragut.

| Miruna_Miru_1972 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma refer la masini sau case doamne, dar nici florii nu as vrea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miruna_Miru_1972):

Ma rog, cred ca evenimentul a trecut demult, ca postarea-i de acum 7 luni.
Pana la urma ce le-ai cumparat?

| sir sanjei a răspuns:

Cumpara orice in afara de flori.
fetita lor poate fi alergica la polen, sau anumite mirosuri, flori!

| Violleta2022 a răspuns (pentru sir sanjei):

Te asigur eu ca, un copil nou nascut nu se ridica din carucior sa mearga sa miroasa florile!

| sir sanjei a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca tu crezi ca polenul trebuie mirosit direct de pe floare ca sa ajunga pe copil inseamna ca ai niste notiuni de logica lipsa.
Polenul si urme de polen pot ajunge pe copil de pe mainile mamei, tatalui, nepoatei, surorii si oricare manevreaza florile si dintr-un moment de neatentie, nu se spala pe maini si i-au copilul in brate.
Cand fetita mea era mica, doctorita pediatra ne-a recomandat sa avem grija.

| popescucarmen43 a răspuns:

Ai putea vorbi cu mama ta sa te ajute financiar, sau poti sa dai comanda de un tort special cu un mesaj gen:"Bine ai venit (numele fetitei)"si niste decoruri..nus cine stie ce scumpe..totusi tortu s-ar putea putin sa te coste, depinde de cantitatea lui