| BOOBZen a întrebat:

Hei TPU, deci o sa merg intr-o excursie, ce sa fac in autocar ca sa nu ma plictisesc, ceva idei, ceva ce asi putea sa fac in grup sau singura

Răspuns Câştigător
| BugsBunny_8643 a răspuns:

Poti sa stai cu C.M.B.P a ta si sa asculti Mo siFoca sa barfiti sa faci farse colegilor sa ascultati muzica si sa ancati dulciuri!

15 răspunsuri:
| VladConstantin20 a răspuns:

Păi multe thinking Eu în ultima excursie am luat un șarpe din lemn și îl dădeam fetelor pe lângă ele și vai ce țipau I don't want to see.Sau ai putea să iei și un păianjen de-ăla care e cu pompiță și sare sau să le faci farse colegilor, să îi machiezi dacă adorm cumva laughing nu știu, găsești tu.Îm grup eventual dacă faceți farse la telefonhee hee

| Meryem027 a răspuns:

Sa stii ca excursia nu trebuie planificata, odata ce sunteti mai multi, distractia va veni automat, ca doar...e excursie! Sunt sigura ca voi, ca-ntre colegi, veti face glume, poze etc. Nu ai timp sa te plictisesti si-ti spun din proprie experienta! Am fost in multe excursii si chiar de durata, insa intotdeauna m-am distrat, prin simplul fapt ca sunt alaturi de colegi si suntem in gasca. Iti urez distractie placuta!

| SimonneBX a răspuns:

Pai singura ai putea: sa asculti muzica, sa citesti o revista, sa te joci pe mobil etc.
In grup: sa jucati fazan, sa va jucati cu o solnita ( nu te vei plictisi ), sa scrii pe o foaie numele colegilor pe dos si sa pui lumea sa ghiceasca care nume e de fapt, sa mimati animale laughing ( am incercat si am ras ), sa cantati o melodie care va place, sa va imitati unu pe altul fara a vorbihee hee, sa jucati carti sau sa spuneti povesti laughing
Nu mai am idei. Succes in a nu te plictisiwinking

| Justina10ify a răspuns:

-Sa asculti muzica la casti si sa privesti pe geam...asa nu te plictisesti pentru. ca esti concentrat la melodiehappy.
-Sa jucati adevar sau provocare.
-Sa depanati amintiri, sa faci cunostinta cu cei pe care nu-i cunosti si sa afli cat mai mult despre ei.
-Ai putea sa te uiti pe o revista.dar sa nu citesti concentrat pentru ca activitate focalizata produce raul de masina.

| DanyXhell a răspuns:

Asculti muzica la casti,tragi un pui de somn, daca ai laptop te joci, povestesti cu un prieten sau cu cineva.Cam atat ai putea.

| only me a răspuns:

Muzica, jocuri, carti, adevar si provocare, cantat, povestit. god! cate poti face! chiar si mancatlaughing

| JustWannaDance a răspuns:

Salut.
Poti face 100 de lucruri:X
Eu cand am mers in excursie mi-am luat o multime de reviste si le-am citit.
Poti sa-ti iei aparatu` foto si sa-ti face poze:X
Poti sa iti iei telefonul mobil si castile si sa asculti muzica. happy
Poti sa faci multe:*:*

| ChrisIwal a răspuns:

Sa asculti muzica
Sa canti impreuna cu colegii
Sa te uite la un film(daca ai laptop si ti-l duci)
Sa joci carti
sa dormi

SAU ce am facut eu odata in autobuz cu o fatasmug
,, prostii'' laughing

| TheQueen a răspuns:

Poti sa canti,sa dansezi,sa asculti muzica,sa te joci carti,sa te uiti la tv(daca autocarul e dotat),sa mananci,sa iti faci un jurnal de vancanta si sa scrii in el, sa vorbesti cu prietenii, sa faci glume. poti chiar si sa dormilaughing... FUNDSA?puppy dog eyes

| Mydy a răspuns:

Salut, poti sa asculti muzica sa va jucati ceva adevar sau provocare de ex. sau puteti spune bancuri, povesti... o sa va vina multe idei atunci pe loc. Distractie placuta

| hegemon88676 a răspuns:

Poti sa-ti incarci bine telefonul sa asculti muzica, sa-ti iei carti cu tine si mai multe! Sory pentru ca ti´-am dat putine idei, dar astea sunt cam elementare... Fundita?

| theROOcKsTArr a răspuns:

Sa joci adevar sau provocare in stil american (cu saruturi)

| madyhdmady a răspuns:

Singura: sa asculti muzica la casti, sa desenezi, sa scrii o poezie un cantec ceva
in grup:sa jucati adevar si provocare, fazan, cantati, spuneti glume

| Smyle a răspuns:

Buna.
Pai este simplu.
Asculti muzica.
Desenezi ceva.
Daca ai net pe mobil poti citi un fanfic sau poti intra pe mess.
Poti juca adevar sau provacare.
Poti juca carti.
Poti juca X si 0.
etc.
Sunt multe chestii pe care ai putea sa le faci.
Trebuie sa iti folosesti imaginatia pentru a iesi ceva interesant.
Sper ca tsi-am fost de ajutor.
P.S drum bun! si distractie placuta!

| Diana_Andreea_1996_o1Bd a răspuns:

Pai poți să faci farse colegilor tăi. Să asculți muzică dar în niciun caz sa nu mănânci dulciuri sau alte chestii de la magazin că apoi ți se face rău de la ele. Să te joci pe telefon, să vorbești cu colegi tăi