| Andram207 a întrebat:

E un trend pe tik tok in care lumea gaureste un capac de plastic de la o sticla.In fine. Vreau sa stiu cum pot gauri un capac de plastic cu acul pentru ca eu nu pot.

4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ce o fi așa de greu!? Acul trebuie sa fie incins im foc si il ții cu patentul si il infigi in plasticul ala repede si gata!
Ce era greu asa

Asta o faceam camd aveam 4 ani si puneam apa cu sare in sticla apoi mergeam si udam toate soneriile din bloc.
Si imcepeau toate soneriile sa sune si fugeam
Si sunau toate someriile din tot blocul si oamenii erau disperati ca nu se gamdisera niciodata im viata lor ca se poate sa le toarne cineva apa cu sare in butoanele de la sonerie
Si ma randeam de prosti ca nu aveau deloc imaginatie sa opreasca siguranta de curent de la contoar

| nicu991 a răspuns:

Simplu, inrosesti acul la o sursa de foc si dai gaura in acel capac.

| LeSuiton a răspuns:

De ce ai face asta?

| Andry01 a răspuns:

Înfierbânți acul cu flacara de la aragaz pana se inroseste si apoi înfingi acul in capac. Plasticul se topește de la caldura si astfel creezi gaura doritawinking