| Bloomi a întrebat:

Imi puteti spune ce as putea face acasa de Halloween? In afara de facut dovleci? As vrea sa ma duc pe la alte case sa intreb 'ne dati sau nu ne dati"dar problema e ca n-am cu cine. unde stau eu nu-s deloc multi copii, si n-am cu cinecryingva rog dati-mi idei cum sa fac sa ma distrez de halloween!

Răspuns Câştigător
| KlaraWeiss a răspuns:

Chiar daca mergi, nu stiu daca iti deschide cineva sau iti da ceva (ca bomboane n-or sa aiba sigur). Dupa cum a zis si Emazio, nu e sarbatoare romaneasca. Daca esti acasa si nu prea sunt copii pe unde locuiesti tu, ca sa poti da o mica petrecere costumata, poti doar sa te uiti la un film, sa citesti o carte sau sa joci un joc pe calculator.

3 răspunsuri:
| EuNuTu a răspuns:

Nu e problema ca nu e romaneasca, problema e ca e pagana.

| Emazio a răspuns:

Halloween-nu nu e sarbatoare romaneasca, sa ne bucuram de sarbatorile neaste nu de ale altora

| Bloomi explică:

Eu vreau sa ma distrez chiar daca nu e o sarbatoare dea noastrabig grin