| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU nu evitati intrebarea, deci am terminat de scris o carte-mai exact prima parte si as vrea niste sfaturi in legatura cu publicarea ei, va rog ajutati-ma, funda si vot pentru cele mai bune raspunsuri!

8 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Pai ai putea sa trimiti cateva mail-uri la diferite edituri. Din cate am mai citit pe net, am inteles ca in ultima vreme editura All a pus mai mult accent pe afirmarea scriitorilor tineri din Romania. Poti incepe cu un mail la ei happy
Multa bafta!

| Bianca1864 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.am incercat sa iau legatura cu editura leda si rao, dar n-am reusit.crying

| Nymeria a răspuns (pentru Bianca1864):

A pai editura rao nu se prea ocupa cu publicarea cartilor scrise autori romani si nici leda se axeaza mai mult pe autori straini

| Bianca1864 a răspuns (pentru Nymeria):

Ei,asta nu stiam.asa se explica de ce nu am reusit.ar fi trebuit sa observ ca din toate cartile pe care le am de la ei nici una nu are autor roman.laughing

| Nymeria a răspuns (pentru Bianca1864):

Dar ce poveste ai scris? despre ce?

| Bianca1864 a răspuns (pentru Nymeria):

Despre vampiri.idea principala e ca oamenii sunt mai rai decat vampirii, ceva de genul.el, omul, vrea sa o omoare pe ea, desi ea il iubeste enorm.a ta despre ce e?

| Nymeria a răspuns (pentru Bianca1864):

E o poveste sf dar nu se aseamana cu nicio lucrare de acest gen, momentan am reusit sa strang 700 de pagini cu tot cu schite, povesti, caracterizari ale personajelor si note, subiectul e unul complex-cel putin asa mi-au spus prieteni- cu sute de personaje si multe locuri, daca vrei totusi sa-l afli idul meu este willkeas39, abia astept sa vb cu cineva caruia ii place sa scrie carti din pacate eu nu am prieteni caruia sa-i placa asta

| Bianca1864 a răspuns (pentru Nymeria):

Nici eu nu am prieteni care sa scrie.dar asta nu ma deranjeaza pentru ca ma face sa ma simt diferita, speciala chiar. oricum daca vrei sa-mi dai acc id-ul meu este bianca. dracosica_64. laughing. astept cu nerabdare sa-mi impartasesc ideile cu cineva care face acelasi lucru.