| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Tot imi cade netul la laptop. Daca nu umblu putin timp la el, cade netul si trebuie sa inchid clapeta ca sa isi revina. Pur si simplu imi cade si e destul de enervant. De la ce poate fi?

2 răspunsuri:
| stargazer a răspuns:

S-ar putea sa ai o problema cu placa de retea de la laptop sau, daca folosesti router si nu are semnal prea bun, pica netul cand intra laptopul in standby. Eu, de exemplu, am un router din ala ieftin si patesc exact la fel. Trebuie sa imi iau laptopul si sa ma duc fix langa router ca sa prind iar semnal.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru stargazer):

Da, dar chiar si atunci cand il las maxim 1 minut face asa. Netul e mai prost... routerul e TP -LINK. Ma gandeam ca am intrat eu pe unde nu trebuielaughing
Multumesc frumos