| Luny a întrebat:

Voua ce va aduce aminte de copilarie?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Puii de gaina si bunica care avea grija de ei vara

| Sociopat a răspuns:

Lego

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amintirile-MULTE...placute sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uau, iubesc intrebarea ta! O multime de lucruri, cum ar fi cartile, de exemplu Aventurile lui Habarnam, Buratino, pe care le citeam la fiecare trei-patru zile, pentru ca le adoram! Momentele alea unice cand ma uitam cu sora-mea la un film sau la telenovela ei favorita la televizorul de moda veche, atunci cand o ajutam pe mama la cozonaci si la vopsitul oualor de Paste, cand ma duceam la Inviere si adormeam in picioare, cand mama si tata erau ocupati si pe mine ma lasau ziua la bunica, ma lua cu ea la cimitir si radeam de numele de pe morminte, cand am vazut primul film cu Harry Potter, care m-a lasat masca, la modul cel mai bun, visand toata noaptea ca sunt la Hogwarts ( si inca visez )... Juliturile alea mereu existente pe genunchi si brate pe care le "primeam" de la cazaturile zdravene din jurul blocurilor. Ziua de nastere a surorii mele pe care imi placea sa o distrug, dar tot iesea bine...
Doamne, cate amintiri mi-ai deschis... Multumesc frumos pentru asta! Cea mai buna intrebare.

| CuteKitten a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai, pur și simplu îl ador pe Habarnam! love strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

| Lαrisα a răspuns:

Ciocolata love struck

| NYK4u a răspuns:

Gumele turbo, inghetata vafa, monede pe sina de tren,*pititea*, vara la bunicii, leapsa, zambetele nevinovate, bucuria de a sta pe afara pana noaptea tarziu si muuulte altele.

| Jokyo a răspuns:

Momentele cand ma adunam cu toata gasca de prieteni la un iaz si jucam tot felul de jocuri gen : adevar, provocare sau procent, ala cu fantana si altele care nu-mi aduc aminte cum se numesc laughing era tare frumos pe atunci dar lumea a inceput sa plece in alte tari si ne-am cam destramat in cazul meu tongue

| NYK4u a răspuns (pentru Jokyo):

Asa s-a intamplat cu toate gastile.Strainateatea asta.

| Alexandra282001 a răspuns:

Juliturile in genunchi, cand ii spuneam sa-mi sufle sa treaca mai repede!