| Luyy a întrebat:

Heii! Care a fost romanul vostru preferat si de ce?

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Jalna.un roman de vreo 20 de carti big grin Nu stiu ce m-a... poate povestea care nu-mi dadea voie sa ma plictisesc happy

| Cătălina a răspuns:

"Micra Printesa", de Frances Burnet. A fost prima mea carte citita integral in copilarie, mi-a placut mult, m-a fascinat si intr-o zi am terminat-o. Bine, ca nici nu a fost lunga. Am recitit-o de cateva ori, si ti-o recomand si tie, daca te intereseaza sau mai esti inca la varsta copilariei.

| Felys a răspuns:

COLT ALB dupa romanul lui Jack London, cred ca l-am citit ce cel putin 10 ori, asta cand eram copila, a fost extrem de impresionant

| ownuoana a răspuns:

Maitreyi - mircea eliade un roman de dragoste exceptional. ( se citeste repede) si ai nevoie de carte in a 10 -a eu am citit cartea prin a 9