| Biib28 a întrebat:

Heii :*. Merg într-o excursie de 2 zile, ce am putea face în autocar să nu ne plictisim?batting eyelashes. Dau fundiţă celor mai bune idei! :*

Răspuns Câştigător
| TraficantaDeFunde a răspuns:

Pai poate jucati carti, vorbiti, cititi reviste.va jucati pe tel. sau jucati diferite jocuri de ex. fazan sau flori fete sau baieti
melodii sau cantareti ( daca cunosti jocul) sau mai e un joc deci pe o foaie scrii 5-6 intrebari la care sa se poate raspunde cu da/nu. Acele intrebari trebuie sa fie despre prietena ta de ex. daca cu ea joci. Tu o intrebi pe ea daca la intrebare nr. 1 spune da sau nu? Dar nu-i citesti intrebarea, la sfarsit va afla la ce a spus nu si la ce da.E amuzant tongue Distractie placuta big grin

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ia telefonul si asculta radio asa nu te saturi deloc. Mai comunici cu lumea daca te saturi de el.

| sherlock a răspuns:

Sa cantati in grup happy

| Simooxd a răspuns:

Paii daca cineva are o chitara si se pricepe.sa o aduca si sa cantati.sau adevar si provocare.sa cantati pur si simplu.sau va luati un laptop si va distrati voi.nu stiu totu` vine de la sine.si eu am fost intr-o excursie acum de curand.si nu am avut nevoie de un anumit plan.totu` vine de la sine! happy

| PopStarInMyMind a răspuns:

Pai...
Uite cateva jocuri:
1.Provocari
2.Fantanica(in caz ca nu stii, o sa scriu cum se joaca)
3.Cantati(stiu ca nu e joc, dar ati putea incerca)
Deci Fantanica:
1.Cineva tine mana la ochi altcuiva si incepe sa spuna:
Ai cazut intr-o fantana si cineva te-a salvat.(arata catre persoanele de sex opus)Persoana? Persoana?(si cea/cel care nu vede spune da la un moment dat).Si de unde te-a apucat?(arata diferite locuri pe fata si persoana care este acoperita la ochi spune da la un moment dat, dar pana sa spuna da trebuie sa spuna nu).De cate ori(arata numere de degete si persoana care este acoperita la ochi spune da la un moment dat).
Persoana care a fost aleasa(din intamplare de persoana acoperita la ochi) trebuie sa o sarute pe pers. acoperita la ochi in locul ales si de cate ori a ales(din intamplare).
Ne-am distrat cu jocul astalaughing
Sa ai o excursie frumoasa!

| CristinaLazar858 a răspuns:

Sa cantati, sa spuneti bancuri, sa jucati jocuri(fazan sau valiza).

| JohnnyBi a răspuns:

Dupa mine o sticla de vodca...si creste chefu de distractie de la pahar la pahar pana ma bine dispun (la banchet eram cu unii care beti fiind in autocar au facut o panarama de nu mai puteam de ras).dar daca nu iti place alcoolul poti incerca niste carti de joc, frizbi, dar sa ai grija cum il arunci sa nu enervezi soferul, adevar sau provocare

| djciupi a răspuns:

Pai si eu plec big grin in 2 saptamani in ex de 3 zile la vatra dornei happy. eu sa nu ma plict ca sunt baiat, imi iau telefonul bag muzica pe el, o gentuta cu deze de bere laughing, si imi fac 4 bombe cu etnobotanice si ma distrez maxim rolling on the floor,pentru tine as rec sa va luati niste carti de joc, un laptop ceva pentru muzica, sunt multe de facut happy

| someone011 a răspuns:

Jucati adevar si provocare, dar inventati voi o varianta care sa nu supuna miscare(ex.provocare)

| lory_7261 a răspuns:

Daps si eu.ah si am nenumarate idei :carti pe porunci(e super asta si chiar o sa va distrati), remmy, si mereu va fi unu care o sa adoarma asa ca machiati-l.o sa fie foarte distractiva reactia lui laughinglaughingsau sa cantati cantece diferite si sa dansati. daca va lasa prof., poze.etc

| Dudu_9269 a răspuns:

Pai ai putea face ce`ti place... de ex : poze/sa citesti/sa joci carti/sa faci bratari/ ceva ce`ti place happy
fundita?smug