| AlleSss a întrebat:

Câteva mesaje frumoase de dragoste, că tot vine "Ziua Îndrăgostiților"? [Valentine's Day]
Nu foarte lungi.

Răspuns Câştigător
| StefStefStef a răspuns:

Http://www.codrosu.ro/......te-iubesc/

FUNDAAAA ^_^

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare este poet când este îndrăgostit!
Pa, pa.

| AlleSss explică:

Din păcate, nu sunt încă împreună cu nimeni, fac asta pentru o prietenă, aşa că laughing

| BreeTPU a răspuns:

Incerca si aici http://www.bree.ro/mesaje/dragoste.php, scurte, frumoase si scriere corect gramatical.

| ValentinCN a răspuns:

Iata aici gasesti o colectie buna - http://sms-mesajededragoste.blogspot.com/
Aproape zilnic mesajele se reinoiesc asa ca succes!

| ValentinCN a răspuns:

Am prins odata un pestisor de aur, care mi-a promis trei dorinte. Eu i-am cerut doar una singura: sa fim mereu impreuna! Te iubesc puiul meu!

Dragostea adevarata este cand fiecare doreste sa il faca in primul rand fericit pe celalalt!

Mai multe mesaje de dragoste pe http://sms-mesajededragoste.blogspot.com/
Succes

| IoanaSorina a răspuns:

Pai. :
1.;] sentimentul pluteste, eu plutesc, noi plutim;] iubirea noastra pluteste si a ajuns departe; x
2.
Esti tot ce-am iubit.Si ce voi iubi.:X
3. Ce buze dulci, cand ma atingi ma simt de parca zbooor Privirea ta, m-ascund in ea, doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil, iubire nebuneasca Te ador si nu`mi pasa! :X
4. ot ce pot sa iti ofer de ziua indragostitilor este si va fi inima mea...
5. Toate zilele sunt nopti pana te vad, iar noptile stralucesc ca zilele cand te visez...
6. Azi e ziua noastra, e ziua iubirii care ne-a antrenat in atatea clipe nemasurabile de fericire necontenita si iubire angelica. Iar cu ocazia acestei zi...
7. Te iubesc acum si maine, si daca Dumnezeu mi-ar da timpul, te-as iubi o eternitate...
8. Zambetul tau este rasaritul meu, sarutul tau este apusul meu. Iti multumesc!
9. Viata este calatoria din punctul "eu" spre punctul "noi"...
10. Dragostea este intelepciunea nebunului si nebunia inteleptului...
si 11. Nu exista indatorire pe care s-o subestimam mai mult, decat aceea de a fi fericiti...

Cam atat stiu happy Sper ca te-am ajutat si sa iti placa ce am scris :*

| yuliutsa a răspuns:

Viata mea esti
Pentru cea mai importanta persoana din viata mea, pentru tine, toata dragostea din lume… esti raza de soare din viata mea, esti lumina din intunericul vietii mele… Te iubesc…

Iubire
Daca iti spun ca te iubesc, nu ar fi indeajuns daca nu ti-as spune ca te iubesc pentru totdeauna!

Ingerasul meu
Sa visez un inger? Dar am deja un vis… si am si un inger… iar ingerul e visul meu… Tu esti tot ce mi-am dorit! Te iubesc!

Langa inimea mea
Port medalionul tau la gat ca un sirag de margele, ard de dorul tau cand pleci, esti a opta minune a vietii mele

Box
Trimit mesaje de dragoste si mesaje de dor in fiecare zi, te-as lasa sa-mi dai si pumni non stop ca Mohamed Ali

Te iubesc din suflet
Te iubesc din tot sufletul meu de cand eram copii si mi-e dor de tine cam 24 de ore in fiecare zi

My love
Mi-e foarte dor de tine si de suvitele tale rebele, esti cel mai frumos cantec din melodia vietii mele

Iubita mea
Mi-e dor de surasul tau, mi-e dor de tine mereu, in inima mea trista tu o sa zambesti mereu

Dor de mama…
.te caut, mi-e dor sa ma certi, sa-mi spui ca sunt incapatanata, sa ma mangai si sa ma strangi in brate, sa ma alinti. Mi-e dor de mama…

100$
Daca dorul meu pentru tine ar putea sa se transforme in bani..Bill Gates ar fi mai sarac ca mine cu 100 de dolari

Penelope
Mirifice meleaguri, alese tarimuri scaldate in valuri zbuciumate de ocean, departe ma aflu de tine, mi-e dor si adesea visez sa strabat in goana nebuna distanta ce este intre noi sa stau doar o clipa si apoi pot sa mor in bratele tale de zina.

Singur
Ma simt singur si vreau ca lumea sa stie ca mi-e foarte dor de libertatea gasita alaturi de prietenii mei din puscarie

Dor de tine
Mi-e dor de atingerea ta, de ochii tai, de soaptele tale… cred ca mi-e dor de tine.

Momentele de altadata
Iubirea apare si dispare, dar ramane amintirea. Mi-e dor de momentele de altadata…

Hei tu!
Mi-ai furat inima, gandurile, sperantele! Da! Cu tine vorbesc! Intoarce-ti privirea catre mine si adu-mi din nou fiorii sarutarilor, caldura imbratisarilor tale…

Un super dor
M-am trezit de dimineata si m-a apucat un super dor de tine… Asa ca mi-am dat seama ca singurul antidot ar fi sa ne vedem cat mai repede!

Maine
Maine o sa te duc la gara si stiu ca am sa plang pe peron pentru ca fiecare secunda cu tine inseamna o viata de om

Sentimente profunde
Ma incearca un profund sentiment pe care cu greu l-as putea numi intr-un fel… seamana asa cu un "dor de duca" pe o insula pustie! Mergi cu mine?

Jumatatea mea
Mi-e dooooor de tine! Mi-e dor de ochii tai, mi-e dor de buzele tale, mi-e dor de o parte din mine… mi-e dor de tine!

Dor de tine
Imi e dor… Fara tine parca totul este sters, fara culoare; camera e intunecata… patul e gol… imi lipsesti!

Petala in dans de fluturi!
In seara asta voi fi o petala de trandafir ce obrazul fin ti-l voi mangaia, fiori pe-al tau gat suav iti voi da, la pieptul tau voi suspina, voi cobora incet printre ale tale coapse moi si… picioarele ti le voi saruta! Te iubesc!

E-mesaj de dor
Ma gandeam la atunci… mi-e pofta de ce gateam impreuna… m-as plimba pe aceleasi alei, as culege un zambet pentru tine…Mi-e dor…

Dor de mama
Vreau sa fiu certata, sa fiu ascultata, sa fiu indrumata, sa simt cu adevarat vorba ta ma incalzeste. Mi-e dor de mama…

Iubirea
O secunda dureaza sa te indragostesti, o viata dureaza sa iubesti si inca o viata sa uiti de persoana iubita…

Dor de tine
Cand vreau sa traiesc, ma apropii de tine; mainile mele te cauta, te intalnesc si simt cum in mine urca seva proaspata a pamantului, amestecata cu tot ce esti tu. Cand vreau sa visez, ma apropii de sufletul tau, iar gandurile mele iti cuprind fruntea…

Imi este dor
Mana alba ce mi-ai strans. Ai mangaiat Atata plans, Cat nu poate cuprinde Marea Nici cata rana Are zarea… Si din al perlelor sirag Sa fac colan Pentru alt Drag?… Din pansul obositei pleoape Sta moartea visului Pe-aproape…

Fara tine …
Privesc catre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu, luna sa-ti vegheze somnul, iar ingerii sa-ti indulceasca visele, inchide ochii si voi fii langa tine!

Dorul meu dor
Mi-e dor de tine tot timpul, desi nu esti departe deloc, mi-e dor in timpul zilei, si cand esti cu mine, mi-e dor de tine sa te gandesti la mine… te gandesti la mine oare cum ma gandesc eu la tine?

Din inima pentru aceia ce iubesc
Au fost clipe cand eram departe si ma gandeam oare unde este ceea ce pentru mine este dar a venit o zi in care ca prin minune te-am intalit pe tine a fost frumos nu am trait asa ceva dar pacat ca tot ce este frumos se termina repede si acum te iubesc…

Doar eu…
Daca cineva te asculta sunt eu/Din lumina sau din umbra, sunt eu/Daca cineva te simte/Daca dorul te cuprinde/Daca nu stii ce-i cu tine… sunt eu!

Doar eu…
Cate stele vor muri fara sa te simt?/Cata vreme va mai trece… fara sa te ating?/Cate strigate de dor se vor pierde-n vant?/Cate zile voi trai doar cu tine-n gand!laughing.

Iubirile-s nestinse
Mi-e inima in ropot de doruri fara leac Iubirea mi-e nestinsa si nu stiu ce sa fac Ma bantuie fiorii unei emotii stranii Dar n-are leac iubirea… pacat ca s-au dus anii…

Iubire
Constiinta datoriei fara dragostea te face morocanos. Raspunderea fara dragostea te face brutal. Dreptatea fara dragostea te face dur. Priceperea fara dragostea te face ipocrit. Cunoasterea fara dragostea te face incapatanat.

Astept…
Astept… sa-ti sarut buzele umede, sa-ti simt rasuflarea calda, sa-t simt murmurul trupului, sa-ti simt geamatul infundat al unei iubiri nebune… astept sa ne prinda zorile,… astept dimineata rusinandu-se de trupurile noastre goale obosite de atata dragoste!

Ceva real
Am cautat la mesaje de dragoste sa iti trimit, dar nici unul nu se potriveste cu ceea-ce simt eu pentru tine si nu poate fi exprimat in cuvinte.

Dragostea
Dragostea-i ca bautura… dauneaza grav sanatatii daca nu o iei cu masura!

Ce poate face iubirea.
" Adevarata iubire poate preface un om bonlav, intr-un poet,… un destrabalat, intr-un om asezat,…un om rau intr-unul bun,… un las intr-un erou….

Pentru tine…
Intr-o noapte o stea m-a intrebat… de ce nu il parasesti daca te face sa plangi?… i-am raspuns… Stea? Tu ti-ai parasi cerul?

Dragostea este ca un drog
Dragostea este ca un drog, odata gustat, devii dependent, iar tu esti antidotul!

Fara tine
In fiecare seara, orice as face, oricat de obosit as fi, ma gandesc la tine si imi vine forta sa privesc in trecut si sa visez la viitor… adorm cu tine in gand si la fel ma trezesc mereu orice asa face nu lipsesti din mintea mea!
De departe imi esti aproape
Ce conteaza cu cat masori distanta, cand nu esti aproape. Ce conteaza cu ce masori timpul cand nu-l mai poti intoarce. Conteaza doar clipa in care ai fost aproape.

Stau si gandesc
Stau si ma gandesc la asa zisa viata de apoi. Dar uneori ma lovesc de pereti unei intrebari fara sens, daca ar fi mai bie sau nu decat viata asta cumplita si dureroasa, ca si senzatia unei respingeri infinite. Daca ar fi o modalitate sau un remediu de o lua de la capat as da orice chiar in viata pentru cateva clipe cu increderea dragostei in suflet.

Te iubesc
O briza, un val, o adiere, un nor… un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia e prezenta, tu esti departe, iar eu te visez!

Acum ma doare mana. Fericit/a?laughing

| messokro a răspuns:

Mesaje de dragoste de ziua indragostitilor
http://messok.ro/category/mesaje-de-ziua-indragostitilor/

| Catalin_Rosca_1986 a răspuns:

E un petic de cer stralucitor undeva pe care mainile mele il pot atinge, e un colt de paradis fermecator undeva pe care ochii mei il pot vedea, e o minune aici pe pamant, pe langa care multi trec nepasatori dar eu am chemat-o in viata mea, o strang in brate infrigurat dupa caldura ei si ii soptesc mereu "te iubesc..."
..., zambetul tau e calea mea in viata, poarta-ma oriunde iti doresti doar nu-mi da drumul din inima ta, mi-am facut cuib fericirii in ea.
Oare cum as fi atins fericirea cu pasii care ma stiu purta doar pe pamant, oare cat de departe as fi ajuns fara iubirea ta care ma-ndeamna sa ma opresc, sa-nchid ochii si sa o urmez in locuri pe care nu le pot descrie in cuvinte.
Iubirea ta, acea revarsare de grija si tandrete, acea adiere de priviri luminoase care prind glas si inteles doar in fericirea mea, fara tine m-as fi pierdut printre dune de nisip, fara tine as fi privit nepasator cerul fara sa-nteleg niciodata ca trebuie doar sa-ngenunchez, sa-nchid ochii si sa imi ridic putin chipul... ca sa il sarut.
Te iubesc, minunea mea...