| joaxenul a întrebat:

Heii TPU stiu ca e devreme dar mai bine intreb acum...Am planuit impreuna cu familia sa facem craciunul sau revelionul impreuna cu unchii mei undeva la munte. Ceva in genul unui sejur vrem sa fie ceva linistit si relaxant un craciun sau revelion traditional dar nu stiu nici o locatie turistica unde am putea merge vreau cateva sfaturi; cateva destinatii frumoase si daca se poate anumite pensiuni sau hoteluri FUNDA big grin

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In poiana Brasov si faci vreo 2-3 ore cu trenul

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Vatra Dornei, Hotel Intus.
Pret foarte accesibil pentru un hotel, restaurant cu mancare foarte ieftina, conditii bune si zona superba. Ai tot ce-ti trebuie acolo, nu stiu insa cat de aproape e de tine.
O recomandare sincera ar fi sa eviti toata Valea Prahoivei in preajma sarbatorilor pentru ca e fix opusul a ceea ce cauti tu (liniste si relaxare).

| joaxenul explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

E cam departe laughing eu sunt din Bucuresti trebuia sa specific big grin

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru joaxenul):

Pai si eu tot din Bucuresti sunt si acolo am fost Craciunul trecut. Acum depinde cum stai cu banii, transportul e mai scump decat pana pe Valea Prahovei dar s-ar putea sa recuperezi la cazare. Cu tot cu mancare, sigur iesi mai ieftin (daca stai mai mult de 3 zile eu zic ca iesi pe plus)

| Smecheru_Adi_1995 a răspuns:

Iti recomand sa o faci la Sinaia.