| Emy52 a întrebat:

Helău TPU!
Niște sfaturi, ceva să nu mai adorm la 1-2 și să nu mă mai trezesc noaptea degeaba?
Fundiță!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Recomandat ar fi măcar 8h de somn, modificarea programului si stabilirea unui program de somn. De preferat ar fi sa faci totuși diverse lucruri înainte sa adormi ca să aibă timp corpul sa obosească, fără cafea, sau sucuri energizante, citește dacă consideri ca te ajuta sa adormi mai repede. Eu spre exemplu când încerc sa îmi propun schimbarea programului de somn reușesc cu aceste metode.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ia Optisomn de la farmacie!
E supliment alimentar! Are efect!

| Emy52 explică (pentru gabicoo):

Pot lua la 13 ani?

| carevaescu a răspuns (pentru Emy52):

Da, dar mai bine incerci schimbarea stilului de viata.

| carevaescu a răspuns:

Elimina cafeina si zaharul, fa sport.

| FilipSorin a răspuns:

Sa faci efort mult, sa renunti la zahar, cafeina, si sa încerci înainte de somn sa faci un dus cald si sa asculți muzica relaxanta