| twas a întrebat:

Hello. Ce muzica credeti ca ar merge la o terasa in cadrul unui eveniment in care sunt asteptati clientii cu animalele lor de companie si care va avea loc seara? Jazz ar fi ok?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde ce fel de eveniment. Ca muzica simpla de fundal ar merge Jazz-ul.

| twas explică (pentru Adry05):

Este mai mult o seara sociala. Nu va fi cu dans tocmai din cauza ca oamenii vor fi acolo cu animale.

| nirocino a răspuns:

Jazzul este foarte potrivit pentru un astfel de eveniment, te-ai gandit bine!
Bafta!

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Off Jazz era pe o plaja privata la mare unde am fost de curand si ma adormea jur... mai bine altceva. melodii cunoscute, relaxante, dar fara vulgaritate. Exemplu Arilena Ara-Nentori pentru ca are si bass asa de atmosfera, nu e nici de club nici de plictiseala.

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Ceva din repertoriul clasic, compozitori vienezi clasici sau romani, in caz contrar merge orice gen de muzica care s-ar potrivi cu evenimentul.Regula e simpla:fara manele, fara electronica si mai ales fara hard metal.
Daca nu puteti oricand alege muzica populara, nimeni nu se plange de ea.

| CautFilmHorror a răspuns:

Manele vechi si noi