| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Hello! Credeti ca dacă ma angajez după bac,adică in Iulie, voi avea cum sa merg la mare o săptămâna in August?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Angajeaza-te la mare!
Primesti si bani buni, iar in timpul liber poti sa te si distrezi, chiar gratis...winking

| darrio2007 a răspuns:

Doar daca iti iei libere. Dar fara plata si la intoarcere te da afara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica pe scurt vrei sa stii daca dupa 1 luna de munca iti da cineva concediu 1 saptamana... raspunsul e NU

| ruddy a răspuns:

Primesti 1,5 zile de concediu pe o luna de lucru. Acuma depinde si de angajator, daca iti acepta o saptamana fara plata, sau sa iti ofere concediu din vitor. Daca nu poti sa iti iei medical.

| Andee10 a răspuns:

Hello! Depinde cum te înțelegi cu angajatorul. Am avut o colegă de muncă care a plecat în concediu tot așa cam la o lună după ce s-a angajat pentru că avea vacanța programată și plătită și a fost totul okay. Foarte important să-i menționezi angajatorului acest lucru și să discuți cu el să vedeți dacă e posibil.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Andee10):

Unde lucra?

| Andee10 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Agenție de marketing

| macchiato a răspuns:

Depinde unde te angajezi,și ce program ai, și depinde cât timp vrei să lucrezi în acel loc, poți lucra o lună, îți iei banii și te duci la mare, dar o săptămână nu prea cred, asta dacă vrei să continui să lucrezi. părerea mea.