| AlexanderChristianFenty a întrebat:

Acum cateva zile am jucat tabla ouija, am crezut ca e doar o alta tampenie, si strategie de marketing! la intrebarea daca este cineva, mi sa raspuns ca da si ma bufnit rasul, iar dupa mi-a cazut paharul. Din acea seara, mereu am senzatia ca sunt urmarit, aud tot felul de voci ragusite. Ce as putea face? P. S.: sunt ateu, nu ma luati cu biserici si popi

Răspuns Câştigător
| Cruceru_Daniela_1998 a răspuns:

E greu de spus ce s-a intamplat, din experienta trebuie sa vb cu ele si sa cadeti la o intelegere, de multe ori am jucat tabla ouija. acea tabla e o poarta deschisa pentru spirite, insa trebuie sa ai grija pentru ca sunt si demoni care nu pleaca asa de usor doar daca faci o exorcizare a casei dar pentru asta iti trebuie un expert care a mai facut de nenumarate ori aceasta treaba

| RebelafaraNume a răspuns (pentru Cruceru_Daniela_1998):

Ai dreptate. Si cei care au experiente nu fac exorcizarea ca lumea dar e singura sansa

51 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Will come.

| Bellatris a răspuns:

Gigel68 chiar m-ai facut sa rad laughing

| alexandrurobert7777 a răspuns (pentru Bellatris):

Ai ma daca zice asa baiatu tu dc nu il crezi ca si mie mi s-a intamplatbroken heart(((((((((

| Bellatris a răspuns:

Okkk, sa stii ca nu radeam de necazul nimenui, dar ce ai spus tu chiar a sunat a gluma. E cam mult ce ai spus nu crezi? Nu faceam absolut nici o referire la necazurile, familia lui sau Doamne Fereste vreo inmormantarewinking

| Bellatris a răspuns:

Aha, rusine sa-mi fie.

| AlexanderChristianFenty explică:

Am jucat in realitate, am imprumutato de la cineva.

| MirunaC a răspuns:

laughingtu ai jucat chestia aia pe net sau in realitate? probabil doar te-ai speriatlaughing)

| DracusorImpielitat a răspuns:

OK, chiar daca iti raspund de la doi ani de cand ai pus intrebarea, daca mai ai problema asta, cel mai bine este sa o rupi in sapte bucati, sa o uzi cu apa sfintita si sa o ingropi. Daca o arzi va tipa. Si daca nu vrei sa o rupi, pune o moneda de argint, asa spiritele rele nu vor putea sa te atace sau ceva de gen. Daca mai comunici cu spiritele prin ea, si chestia aia pe care o folosesti, bucatica aia mica de lemn care se misca singura, adica o misca spiritele, incepe sa se miste in ordine descrescatoare la partea cu numerele sau la alfabet, atunci spiritul o sa iasa din tabla. Daca se misca de la luna la soare la "La revedere", atunci e un spirit rau.

| Medema a răspuns:

Esti ateu si crezi in spirite!? laughing))Esti cel mai prost ateu din cate cunosc laughing Ori esti rational ori esti... fals laughing))Uneori minte umana ne poate juca feste!

| gigel68 a răspuns:

Pregateste-te...

| fuzzer a răspuns (pentru gigel68):

Intr-adevar,pregatiti-va voi toti....Caci va veni vremea sa platiti pentru toate faradelegile.....AMIN!

| Ovidiu a răspuns (pentru fuzzer):

Aleluia. Hai... ma lasa-ti.

| gigel68 a răspuns:

@QueeenBeee, ei se pare ca am chef de glume/bancuri? vorbeam serios... nu trebuie sa razi de necazul omului... gandeste-te la familia lui. stii cat costa o inmormantare? (eu nu)

daca vrei sa radem, vb pe privat.winking

| gigel68 a răspuns:

@QueeenBeee, in prima intrebare am vb serios. a doua a fost asa mai in gluma. happy iar in legatura cu credinta iti spun ca NU CRED.

| naoko a răspuns:

Pai daca te ai jucat pe net esti fetita de aia fricoasa, daca in realitate iti spun sa te rogi ca ala nu pleaca asa usor.

| untu a răspuns:

Trebuie sa te rogi TATAL NOSTRU si te vei linisti si nu-tiva intampla nimic, dar daca te mai necajeste spiritul sau demonul rau, va trebui sa citesti cate 3 psalmi pe seara de la ora 00:00 din PSALTIREA sau de la BIBLIA ORTODOXA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mai spun ce s-a intamplat cand am jucat eu ouija cu cea mai buna prietena.c si asa nu vreau sa fiu considerata nebuna laughing

| GrimReapper a răspuns:

Trebuie sa tii minte! Sa nu iei degetul de pe lupa pana spiritul nusi ia adio. Daca ii iei degetul spiritul invocat ramane cu tine

| Gdeni a răspuns (pentru GrimReapper):

Doamne ceinficosator. mie mila de baiatu' poatemai raspunde si el sane spuna ce sa intamplat...gen: daca mai e printre noihee hee

| 11Andreea a răspuns (pentru Gdeni):

dupa cum vad nu sa logat din 16 Sep 2012 cine stie ce s-a intamplat sad

| Gdeni a răspuns (pentru 11Andreea):

Să speram k fantomele i-a ros cablu d la net... laughing

| lolita24 a răspuns:

Baai...din cate am vazut eu la fenomene stranii, as spune sa incerci sa vb cu Nina Petre. Ea te-ar putea ajuta. Sau daca nu, incearca sa te imprietenesti cu spiritele sau ce or fi. Si dupa, daca ai reusit, incearca sa vb cu ele prin tabla. Vezi ce-ti spun si ce vor de la tine. Trimite-mi mesaj ce ti-au spus si vorbim. Te pot ajuta daca vrei.

| inimadeciocolata a răspuns:

Si eu vreau sa fac asta si ma interesez dar chiar este asa de rau cum spui? ma faci sa ma razgandesc

| Yleana a răspuns:

Ba copile laughing
Cum poti zice ca esti ateu daca crezi in spirite? Esti cam bipolar laughing
Una e sa nu crezi in Dumnezeu, alta e sa fii ateu, asa ca lasa prostiile si du-te la o vrajitoare sa iti sfinteasca casa, daca in preot nu crezi

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a răspuns:

Mai esti viu?

| Danutz_Nicusor_1994 a răspuns:

Alexander daca vrei sa te ajut am sa vin eu sunt vanator de fantome si paranormale vrei sa vin

| Aliblu a răspuns:

Sunt lucruri pe care nu le intelegem, despre care nu stim mai nimic, omenirea nu stie mai nimic si e bine sa nu te joci cu asemenea lucruri. Nu stiu ce sa iti spun, nu, nu te trimit la biserica, dar zic ca poate ar trebui sa incerci sa te incarci de energie pozitiva, sau sa cauti pe cineva care sa iti poate echilibra campul energetic, asta pentru protectia ta, in general. Desigur, si in bransa asta sunt sarlatani. N-as vrea sa fiu in pielea ta. Ma uit acum la data la care ai postat mesajul... sper ca pana acum sa se fi rezolvat cumva problemele tale. daca da, poate ca ar fi interesant sa spui aici cum. Toate cele bune!

| Florian_Popa_1988 a răspuns:

Ti-as putea spune mai multe dar e bine sa nu ti le zic aici

| Muntean_Raul_1982 a răspuns:

De obicei cand lucrezi cu asa ceva ti-ai pus un demon in casa, ai noroc daca gasesti un demonolog sa te ajute, am auzit ca demonii te pot afecta chiar si corporal.

| Yassinasalan a răspuns:

Nu ai respectat regulile! Ai jucat singur! Nu ai voie sa joci daca esti ateu!
Acum ai nevoie de protectie! Puneti sare in buzunare, cand mergi sa dormi fa un cerc de sare in jurul patului! Intra din nou in joc Dar de data asta fa un cerc de sare in jurul tau! Negociaza cu spiritul sa te lase in pace! Imprastie sare in toata casa! Ai facut o mare prostie razand in timpul jocului! Cateva din reguli: - Nu lua mana de pe tabla si cursor
- Nu juca singur
- daca esti ateu, Nu juca
- Nu rade
- nu obliga spiritul sa iti raspunda, altfel il manii
-fii politicos
-Nu crede tot
-Nu lasa spiritul sa mute cursorul spre numere, paraseste jocul
- daca cursorul se misca pe tabla in forma de patru, inseamna ca un spirit puternic detine controlul
-daca tabla este aruncata in sus de pe masa, atunci inseamna ca ai un demon prezent in camera si prezent in viata ta
-Nu te panica
-Nu subestima tabla
-paraseste de fiecare data jocul mutand cursorul pe goodbye ( in caz de Nu esti lasat sa parasesti jocul, arunca sare pe tabla, fara sa iti misti mana care este pe cursor! Foloseste cealalta mana!
-in cazuri extreme, Nu distruge tabla, prin rupere sau spargere, altfel vei fi urmarit de spiritul tablei toata viata!
Poate unii o sa radeti de raspunsul meu, dar sunt practicant de Magie né agra Si Alba de 10 ani! Varsta de pe TPU nu e reala!

| Yassinasalan a răspuns:

Tabla Ouija :
Reguli :
-nu iei mana de pe colturile tablei.
-spui adio si astepti sa spuna si spiritul alfel il poti chema in casa ta.
-nu spune niciodata :
-''Va/te conjung demonilor sa-mi raspundeti".
Modul in care se face e simplu dar ai niste lucruri de respecta si acelea sunt:
-lumanari(nu in pereche)
-sare(pentru protectie)
-sacrificiu(in caz ca spiritul invocat e furios)
-1-2-3... persoane(prima regula)
potiune speciala(liliac, soparla, sange, craniu de bou etc.)
Se face astfel:
-Puneti degetel pe coltul tablet toti odata doua degete il intrebati ce doriti el va raspunde probabil da nu sau nu stiu apoi daca treaba se complica si spiritul e nervos faceti un cerc cu sare si asteptati pana la 12 dupamiaza(din pacate).
ATENTIE NU LUATI MAINILE DE PE TABLA. FACETI TOTUL LA MIEZUL NOPTI>NU SUNT VINOVAT DE AVARIERILE VOASTRE>
*Yassin

| Sega_7452 a răspuns:

Din cate am inteles de la un prieten trebuie sa mai faci odata spiritism si sa intrebi spiritul daca vrea sa plece, si pleaca doar cand are el cheflaughing

| Ecler145 a răspuns:

Get holy water.
Si rupe tabla in 7 bucati.
Da-i foc.
Stinge focul cu apa sfintita.
Si daca tabla se intoarce...
Esti bantuit pe viata :")

| Mocanu_Cristina_2003 a răspuns:

Ai senzația ca ești urmărit pentru ca probabil chiar așa este, ai făcut ritualul de protecție înainte sau si mai important ai mutat paharul spre cuvintele,, la revedere" daca nu atunci acel spirit bun sau rău inca este in lumea noastra. Mai bine te.ai duce la un expert!