| anonim_4396 a întrebat:

Help! Nu mai am idei de bratari(din ata). Pentru cei ce fac: ce modele ati mai facut, ce culori ati mai combinat? big grin

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Bună! Păi, ultimele pe care le-am făcut au fost:
În valuri: nu a ieşit prea bine.E cam greu modelul(pentru mine).Am făcut-o în 5 aţe, 4 nuanţe de verde şi un alb.
Câteva în V:
1.În 6 aţe: negru + mov închis + negru + mov deschis + negru + roz deschis.
2.Tot 6 aţe: 2 fire negre, 4 nuanţe diferite de albastru
3.În 5 aţe: 2 nuanţe diferite de mov şi 3 de verde.
Modelul cel mai simplu:
1. 4aţe: mov, verde, mov verde
2. 6 aţe, puse în două să iasă mai groase: negru, gri, albastru-cenuşiu
3. 8 aţe, puse câte două: negru,roşu, portocaliu, galben
4. 6 aţe, câte una: roşu,negru,maro
Şi în W,e cam aiurea... negru, alb, turcoaz şi nu mai ştiu... ceva albastru închis.
Am făcut două cu margele negre(alb-negru şi alb-mov) şi una cu numele meu(care nu a ieşit prea grozavă) şi ceva cu inimioare.
Şi nu mai îmi amintesc.Am mai făcut câteva da le-am dat.

3 răspunsuri:
| NOinformation a răspuns:

Dac te plictisesti si nu ai idei pentru ele iti recomand sa faci una groasa.pe care sa o ti mult.vei avea ceva de lucrat la una foarte groasa dar asa nu te vei mai plictisi ...foloseste culorile curcubeului big grin vot?batting eyelashes funda?batting eyelashes

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Incearca : bratara din ata neagra si pe ea sa scrii I ♥ you cu alb.Am facut si eu si iese foarte tare big grin

| Joe03 a răspuns:

Buna!
Poti sa faci:
Cu scris
Cu X-uri
In forma de V
Cu noduri
Impletita
Cu inimioare
Tot felul de din astea si nu's greu de facut!
Sper ca te-am putut ajuta!:*big grin:*