| qLoveSmileღ a întrebat:

Hey all! Acum 2 saptamani, am luat un motanel in varsta de 2-3 saptamani ( este tot alb, cu ochii albastrii :X). Era sa-l calce masina straight face. L-am luat acasa, si mai am o pisica de 9 luni care il scuipa, si il loveste cand nu sunt eu sau cand sunt. ii pun mancare motanelului, vine pisica mea si il bate [ logik ca este geloasa pe el :]] ]. Motanelul o place pe pisica mea :]] Dar ea nici gand :]]. Trebuie sa se obisnuiasca pisica mea cu el, ca pastrez motanul. Cum fac ca pisica mea sa-l accepte? Bine, macar sa nu il mai batahee hee. Dau funda! :]

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sincer parerea mea asa e la inceput inca nu se cunosc si eu am avut un motan insa un om tampit si fara vitor la omorat. La inceput findca mai am o pisica birmaneza nu se intelegea cu ea insa cu timpul au devenit prieteni asa ca parerea mea este ca asta se va rezolva in timp

| FrozenRose_1831 a răspuns:

Pai din cate stiu eu nu prea ai ce face, asta daca nu cumva hipnotizezi pisici laughing)
si nu cred ca il bate pentru ca este geloasa, ci pur si simplu
pentru ca este un intrus, deci il vede ca pe un inamic. dupa un timp se va obisnui cu el.

| AllexAndre a răspuns:

Si eu am fost in situatia astahee hee bine, eu am 2 pisici. Pisica ta vrea sa arate cat de mare si tare e, si ca ea este stapana casei...Insa peste vreo 3, 4 luni se vor obisnui pentru ca amandoi nu sunt adulti, deci se pot invata unu cu altu'. Poate o sa'i mai vezi ca se,, bat" doar ca asta inseamna ca se alearga, sau mai fac putina concurentza ca sa-ti arate tie cine e mai bun happy
Eu zic sa astepti...insa daca se ajunge la chestii mai rele, eu as zice sa renunti la unul... sau sa'l sterilizezi pe unul dintre eihee hee
Sper ca ti'am fost de ajutor! happy