| ~ вα∂ вσу ~ a întrebat:

Hey! am auzit ca, camerele foto de peste 8 megapixeli nu sunt asa bune
este adevarat?

5 răspunsuri:
| тøхх a răspuns:

Deci dacă te referi la cameră, dacă face pozele bune şi clare, atunci cine ţi-a zis asta e un mincinos, eu am cameră 5 megapixeli şi se vede foarte fain, dar dacă iei cu 8 se vede super tare, şi dacă te referi la telefon... Mmmm asta nu ştiu.

| Beatrice a răspuns:

Nu este adevarat! Eu am Samsung 8. 1 mega pixel si este extraordinar, sunt foarte multumita de el straight face

| IonutMihai_7747 a răspuns:

Eu am camera foto de 10 megapixeli parca si pozele sunt foarte frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa este, a mea de de 0. 3 MP face mai bine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Hai sa iti spun cum sta treaba cu adevarat, sa te lamuresti. Exista camere foto slabe, bune si profesionale. Normal, exista multe marci bune. Cand cumperi o camera, ar trebui sa si ce cumperi. De exemplu, am vazut de la aceeasi marca, camera foto de 3 megapixeli care sa faca poze mai bune (mai clare, culori mai vii) decat una de 10 mp. dar si alt model (aceeasi marca, model mai scump) de 10 mp care facea poze uluitor. Atentie! Numarul de megapixeli inseamna cat de mare poate face poza, nu cat de buna este camera. Claritatea si culorile sunt date de senzorul optic, lentile si procesare. Multi producatori fac rabat de la calitate in favoarea numarului de pixeli pentru ca este un mod de a vinde, dar au si camere de calitate. Deci, daca ai 8 mp in loc de 3 mp nu inseamna ca pozele sunt mai bune. Daca nu vrei poze afis, 3 mp este suficient.