| DaNaDoT a întrebat:

Hey, am de facut un discurs pentru un concurs, deci trebuie sa fie pe masura, cu tema de ce imi place limba franceza. Mai mult de 2 randuri nu stiu ce sa scriu. Va rog ajutati-ma, cu un link sau o idee. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

Pai ai putea incepe asa:Mie nu mi place in mod special scoala.Insa pot spune ca Lb franceza e obiectul meu preferat.Imi place foarte mult modul in care ne invata profesoara.De asemenea ma fascineaza deoarece e ca o limba nedescoperita. Efoarte diferita de Lb. romana si e mult mai dificila.Si pentru ca mie imi plac mult provocarile de aceea imi place si acest obiect, deoarece e cu adevarat greu sa inveti aceasta limba.
iar apoi mai adaugi u acele 2 prop si mai adaugi si ce mai vrei u aceasta e doar o idee de inceput
sper ca te am ajutat