| Andreutza184 a întrebat:

Hey! As vrea mai multe informatii despre vrajitoare si despre obiceiurile acestora.Nu vreau chestii tipice ca si :au puteri asupra naturii.Vreau ceva nou si nu despre vrajitoarele din Romania care iau banii la tot pasu. Vreau ceva informatii despre vrajitoarele din Salem si altele. Funda cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| Charmant a răspuns:

Procesele vrăjitoarelor din Salem au fost o serie de audieri în fața magistraților locali urmate de procesele desfășurate ulterior la curtea supremă colonială a Provinciei Massachusetts Bay pentru a intenta procese oamenilor acuzați de vrăjitorie din comitatele Essex, Suffolk, și Middlesex din Provincia Massachusetts Bay (entitatea administrativă colonială precursoare a statului
Peste 150 de oameni au fost arestați și întemnițați, cu mult mai mulți acuzați care nu au fost urmăriți formal de autorități. Cele două curți au condamnat douăzeci și nouă de oameni pentru crima de vrăjitorie. Nouăsprezece dintre acuzați, paisprezece femei și cinci bărbați, au fost spânzurați. Un bărbat, (Giles Cory), care a refuzat să ia cuvântul pentru a se apăra, a fost omorât cu pietre. Cel puțin încă cinci dintre acuzați au murit la închisoare.

2 răspunsuri:
| Charmant a răspuns:

In sfarsit o fata cu care pot discuta.da-mi add pe vady_boy_ro@yahoo.com sa vorbim