| painkilleeer a întrebat:

Hey! Avand in vedere ca vara asta a fost foarte plictisitoare pentru mine,ce imi recomandati sa fac vara viitoare? Eu ma gandeam oricum sa-mi pun deoparte bani ca sa-mi vizitez prietenii cunoscuti pe internet, sau sa-mi caut un loc de munca de o vara pe litoral. Voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa cheltui banii sa vezi niste necunoscuti care dracu stie ce e cu ei? mai bine du te la munca

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru suntserios):

Omul a spus că vrea să viziteze un tip de persoane cunoscute, nu necunoscute.Asta e o mentalitate de om limitat și superficial, dacă ești îndeajuns de inteligent încât să cunoști persoane cu adevărat demne de respect, chiar dacă sunt la distanță, păi atunci totul este posibil. Dacă ești idiot, poți "cunoaște" și 100 de persoane din aceeași localitate cu tine, că tot nu îi vei cunoaște îndeajuns de bine, și sunt atâtea exemple de prietenii bazate pe interes.

| suntserios a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Din partea mea poti sa te duci sa vizitezi toti obsedatii de pe net, nu am nicio problema cu asta

| mont a răspuns (pentru suntserios):

De cand si pana cand toti care sunt pe internet sunt obsedati? Din contra, poate o mica parte doar. Mai multi obsedati vezi in viata reala in cartierele rau famate. Vezi ca pe internet esti si tu acum, si eu, si initiatorul discutiei, dar aia nu inseamna ca suntem obsedati vreunul din noi.

| mont a răspuns:

Eu zic sa faci ambele, se completeaza nu se exclud. Nu e rau nici sa ai prieteni, dar nici job. Depinde acum insa si de varsta, daca esti inca adolescent/adolescenta mai bine fara job si distractie in caz ca iti poti permite distractia si fara job.

| G4by97 a răspuns:

Sa iti cauti un loc de munca pe litoral e cel mai bine