| Diana_7451 a întrebat:

Hey
Eu cu familia mea vrem sa facem un tur in Europa la anul. Ce orase/ tari ati fost si v-au impresionat cel mai mult? As vrea sa imi ziceti si ce anume din acesta, ce valocuri de vizitat, si cu o mica descriere. Ar fi super!
Mersi
fundoi

4 răspunsuri:
| KatnissEverdeen a răspuns:

Si eu am fost in Europa anul trecut. te sfatuiesc sa alegi urmatoarele tari Franta, Italia, Grecia, Anglia, Spania pe mine m-a impresionat cel mai mult orasul scufundat in ape Venetia si luxosul Monaco...

| alexralu34 a răspuns:

Eu am vizitat Milano care mi s-a parut foarte frumos si cu multe locuri frumoase de vizitat,Roma,apoi Parisul care la fel foarte frumos,Barcelona e asa spaciala,Londra e un oras foarte drag mie care imi place mult,nu le-am vizitat dar am auzit si vazut foarte multe lucruri frumoase la Praga, Berlin, Madrid si Atena.

| MissxD a răspuns:

Franta -> Paris; Germania pentru toate peisajele day dreaming; Anglia -> Londra (London Eye, Big Ben, M&M World - asta daca esti iubitoare de bomboane M&M - cauta pe Google despre M&M World Londra)... poti sa mergi in Italia -> Roma; Grecia de asemenea pentru peisajul superb de acolo. Sunt multe optiuni, dar din cate stiu si din experienta proprie, pot sa iti recomand cu mana pe inima aceste locuri. Distractie placuta!

| 99Cosmin99 a răspuns:

Hey. Eu am fost in excursie in Franta si am trecut prin Ungaria, Austria, Germania -> Franta.
Ungaria- Podul cu lanțuri din Budapesta, Gradina zoologica nyiregyhaza.
Austria- Targul de Craciun.:X
Germania-München
Franta- Turnul Eiffel-este superb, merita sa urci fiecare treapta.de la etajul 2 iei liftul pana in varf. Se poate lua liftul si de la baza dar te sfatuiesc sa urci pe jos:X. -Arcul de Triumf:X, Catedrala Notre Dame-superba!, Biserica Sacre Coeur:X, Podul cu lacate:X, O plimbare cu vaporul pe Sena:X.