| yooady a întrebat:

acum 3 zile m-am operat de apendicita. si as vrea sa stiu in cate zile pot manca pufuleti sau pop corn.multumesc

Răspuns Câştigător
| AlexaAle09 a răspuns:

Buna si eu am fost operata si ai voie sa mananci dupa 2-3 luni de zile. Am avut niste prieteni in salon care au mancat dapa cateva saptamani si li s-au desfacut operatia. Sper sa te fi ajutat.
Funda daca vrei happy

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

"După 2-4 săptămâni, obiceiurile alimentare ale pacientului revin progresiv la normal, el urmând exact aceleaşi reguli de alimentaţie sănătoasă pe care ar trebui să le respecte toată lumea."

Citeste mai mult despre asta aici:

http://www.teodorbuliga.ro/ce-mancam-dupa-operatia-de-apendicita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mai aşteaptă cel puţin 3 luni.
http://www.sfatulmedicului.ro/......apendicita
Te pup!

| Madut21 a răspuns:

Pufuleti poti manca. Popcornul va trebuii sa mai astepte cam 3 saptamani. Am mancat ciocolata si fructe dupa 2 zile si nu mi s-a desfacut nimic laughing