| florynnaa a întrebat:

Hey TPU.am fost la ziua unei fete.ne-am tras in hidro-biciclete. din pacate crying a venit si sora mea.nu s-a tinut bine si a cazut in apa.se inneca daca nu o scoteam la timp.(nu era nimeni adult cu noi). dar m-am gandit ca nu o sa cada nimeni.chiar sora mea...are5 ani si nu stie sa tina un secret.nu i-am spus mamei.nu e vina mea.acum sigur o sa spuneti
"vaii... a fost vina tah uh trebuia sa ai grija."
eu am pus-o in fata cu mine, dar fetele vroiau sa se mute pentru ca eram multe in hidro bicicleta si voiau sa pedaleze toate.si tot se mutau si soramea a ajuns sa stea in spate. a alunecat si a cazut.nu vreau sa stie mama.si acum, cand ma cert cu ea tot ma are la mana ca ma spune mamei.credeti ca ma v-a certa tare? daca-i spune? si ce sa fac sa o fac sa nu ma spuna?
spune:i ce daca, ii spun ca m-am innecat.cryingsad offff... ajutati-ma plsss

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui tu mamei tale, exact cum s-a intamplat, deoarece tot va afla de la sora ta si atunci s-ar putea sa afle o alta varianta si o vei pati, o va crede pe sora ta. Dupa ce-i vei spune vei scapa si de santajul sorei si iti vei lua o greutate de pe inima. Succes si numai bine!

| Stefanaaa a răspuns:

Spune`i surorii tale ca tu i`ai spus mamei si ca nu te-a certat ca sa nu te mai aiba la mana, desi tu nu ii spuiwinking.

| denisa_4116 a răspuns:

Eu cred ca s aii spui mamei tale tot ce s-a intamplat pentru ca sora ta are tot cu ceva te are la mana si dupa aia o sa suporti consecintele funda?

| KellyGreen a răspuns:

Adevarul e cel mai bun. Poti sa ii spui o minciuna dar mama ta o sa te ia la intrebari si la un moment dat o sa te incurci in minciuni.

| cssmirel a răspuns:

Sorata e bine?
spune-i tu mamei tale inaitea surori tale... asa zic ca e mai bine
si are 5 ani si eu am un verisor, nu pot avea grija de el pentru ca. acum e aici dupa aia dispare... PS: spune-i tu mamei tale de intamplare