| AliYT a întrebat:

Hey TPU...
Am nevoie de ajutor ...Cum pot strange banii rapid?
Am 11 ani, deci nu ma pot angaja...
Vreau sa imi cumpar un Nintendo switch (1500 de lei).

2 răspunsuri:
| Ney a răspuns:

Nu ai acum la varsta asta. De la 14-15 ani te poti angaja doar.
La varsta ta poti doar sa cersesti de la parinti sau sa mergi la colindat de sarbatori

| trippiered a răspuns:

Depinde de unde locuiesti. Daca ai vecini care au nevoie de ajutor, ofera-te sa-i ajuti. Daca nu au nevoie de ajutor, studiaza-i si vinde-le ceva. De exemplu, daca vezi ca cineva coboara jos la magazin, spune-le ca le cumperi tu tot ce au nevoie data viitoare, doar sa-ti dea un beep. Poti face multe mici favoruri pentru oameni si o sa-ti lase toti cate un leu sau mai mult. Intr-o luna sau doua poti sa-ti faci banii.