| AnAndrey1994 a întrebat:

am nevoie de ceva sfaturi si ceva raspunsuri:

1.) Prietena mea este in Italia dar are cartela de Vodafone la fel si eu si am sunat-o si ia luat ei din credit! Deci toata "baza" este la ea ca ii ia din credit.Intrebarea mea este ca daca isi reincarca telefonul cu 5 euro si isi activeaza o optiune normala cu minute in Vodafone in afara de cele internationale fix si SUA si etc si o sun atuncia in continuare o sa ii ia din creditul ramas s-au din minutele normale din reteaua Vodafone adica din cele 2500 de minute in Vodafone?

2.)Daca da ce am putea face sa putem vb normal fara suprataxa s-au ce cartele ar trebui sa ne cumparam ca sunt ceva minute internationale de care am spus mai sus doar ca aia sunt 75 de minute.Am avut un prieten care vorbea cu taicas-o in alta tara si ii taxa normal adica ii lua din minutele din reteaua respectiva Orange s-au Vodafone nu mai stiu exact fara suprataxa s-au din credit pur si simplu din minutele in retea!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate spui are roamingul activat.

| AnAndrey1994 explică (pentru darrio2007):

Si cum ar putea sa faca sa ii se ia din minutele de Vodafone si nu din credit?

| darrio2007 a răspuns (pentru AnAndrey1994):

Sa dezactiveze roaming-ul.