| Andrascumpika03 a întrebat:

Am o intrebare:
Am o pagina de facebook si nu stiu cum sa o fac mai interesanta, mai originala.
Editez poze cu statusuri originale, organizez concursuri, dar mai nimeni nu este activ! Am nevoie urgenta de sfaturile voastre (vreau sa mentionez ca am numai 44 de like'uri)

Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Avand in vedere faptul ca mai sunt alte sute, mii de pagini ca ale tale trebuie mai intai sa gasesti ceva original, nu doar niste statusuri insotite de poze editate. Incearca sa prezinti si altceva-incearca sa dai link-uri de la diverse site-uri, trailere de filme, prezentarea unor telefoane care apar noi, jocuri, tutoriale. Mai da'te bine pe lanag administartorii paginilor mai mari, cu multe like-uri, comenteaza-le la poze si tot asa. Roaga-ti prietenii sa mai distribuie ce postezi, poate sa si participe la ce organizezi tu pe acolo. E plin Fb-ul de pagini cu unghiute, posetute, inghetatica, frezica si tot asa, inceraca sa faci ceva original, asa vei fi si mai apreciata si te vei si diferentia.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Încearcă să strângi mai multe like-uri. Dacă mai mulţi oameni îţi văd postăriile, ai şansa ca mai mulţi să vrea să participe. Încearcă să postezi la orele de vârf, când majoritatea sunt pe pc.

| catalinaeu a răspuns:

Sunt in aceiasi dilema ca tine dar pagina mea are 141 de like-uri... Cere publicitate la alte pagini sau prima data cere prietenilor tai sa fie activi pe pagina si mai incolo daca o sa distribuie poze etc prietenii prietelilor tai o sa vada ca pe pgina se discuta lucruiri intresante si o sa fie si ei activi... sper ca te-am ajutat

| Andrascumpika03 explică (pentru catalinaeu):

Care este pagina ta?! ne-am putea face publicitate reciproca... sau daca cumosti persoane interesate sa fie admii/admine. pe pagina sunt doar eu admina si mai era o fata dar nu mai este prea activa...tongue

| Sindiiii a răspuns:

Da likeuri la pagini cunoscute, apoi lasa-le comentarii de pe pagina ta, o sa vada persoane pagina ta si o sa ii dea Likeuri... poti Cere altor pagini sa iti faca publicitate, apoi o sa ai mai multa activitate

| DidiiiAllm a răspuns:

Buna! Ca sa fi in centrul atentiei nu trebuie sa faci altceva decat sa fi tu! Pune-ti poze interesante. Incearca sa pari vesela si plina de viata. Sa iti faci prieteni noi prin niste simple like-uri. De exemplu: Ii dai like-uri unei persoane, ea iti da inapoi, apoi o bagi in seama. ''Mersii de like-uri'' si de aici puteti incepe sa vorbiti. Sfatul meu este sa fi creativa. Incearca sa postezi ceva ce ii captiveaza pe adolescentii din ziua de azi :*