| Maria1300 a întrebat:

Ce diferente sunt intre nunta la miri de religie penticostala si cea ortodoxa? Am fost doar la cele ortodoxe. Fundaa

Răspuns Câştigător
| alexwahl a răspuns:

La penticostali nu se consuma alcool si tigari.Nu se fura mireasa.Nu stau toata noaptea la nunta. Ei au melodiile lor, la care nu danseaza. Daca mai ai intrebari de genul asta, mi le poti adresa. La mine sunt mai multe religii.

7 răspunsuri:
| alexwahl a răspuns:

Esti invitata la o nunta de penticostali?

| Maria1300 explică (pentru alexwahl):

Da..in august

| alexwahl a răspuns (pentru Maria1300):

Super.Vei avea parte de o experienta noua. Eu am fost o singura data. Sa mi spui si mie cum a fost, daca totul v a fi bine pana atunci, si nu vei uita. Te salut!

| NonZarek a răspuns:

Salut! La nunta la penticostali diferenta e ca nu se consuma alcool, nu danseaza, nu se asculta manele, si ba da se fura mireasa pantofii etc. Atata tot ca nu se injura, nu vin manelisti, nu se danseaza, e diferit si dac esti ortodox te vei simti cam marginit, succeswinking

| Nostalgy a răspuns:

Buna! Diferenta dintre o nunta cu miri penticostali si o nunta cu miri ortodocsi este ca la o nunta cu miri ortodocsi invitatii cat si mirii danseaza, pe cand la o nunta penticostala nu se danseaza.La o nunta ortodocsa se consuma bautura alcoolica,la cea penticostala se serveste doar sucuri,apa plata si minerala.O alta diferenta este ca la o nunta penticostala nu se practica acele traditii pe care trebuie sa le faca mireasa, dar aruncarea buchetului se practica si la penticostali.O alta diferenta ar mai fi ca la nuntile penticostale nu se pun nasi la primarie ci martori, iar la nuntile ortodoxe mirii pun nasi, iar nasii dau si numele n
copilului, la nuntile penticostale parintii aleg numele copiilor si nu martorii.O ultima diferenta ar mai fi ca la nuntile penticostale nunta se termina la ora 12 noaptea sau cel mult 2:00, pe cand nuntile ortodocse tin pana dimineata.

| Maria1300 explică (pentru Nostalgy):

Mersii si tie mult, mi-a aparut raspunsul doar dupa ce am dat funda deja... scuzee

| Nostalgy a răspuns (pentru Maria1300):

Sper ca am ti-am fost de ajutor! happyNu-i nimic