| alexxa_7522 a întrebat:

ce inseamna OMFG am auzit la multi ca zic omfg si nu stiu ce inseamna thinking

Răspuns Câştigător
| LouiseGrace a răspuns:

Buna. Inseamna Oh my *** gawd si este...nimic mai putin decat o injuratura. Iti recomand sa nu o folosesti. happy

11 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

OMFG= Oh My Fu**ing God. Si e o expresie STUPIDA pe care oamenii o folosesc atunci cand vad sau descopera ceva care i-a impresionat.
P.S. pentru ca expresia sa nu fie considerata "stupida" poti scrie doar OMG, care inseamna Oh My God (adica o Doamne!) fara cuvantul urat Fu**ing (unde ** sunt literele C si K).
Sper ca asta te-a facut sa intelegi!

| RфZaημtzα a răspuns:

O,Dumnezeule inseamna.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Oh my Fucking God

| TTM5 a răspuns:

Oh My F***ing God = Doamne, Dumnezeule!

| Diana_7451 a răspuns:

Eu stiu de OMG=Oh My God
Dar de OMFG prima data aud.

| PupicelT a răspuns:

Oh my f*cking god.

| Meow007 a răspuns:

Omfg-o my fuking god...scz pentru gramatica.laughing dar asta inseamna

| onyka a răspuns:

Se folosesc cu scopul de a exprima uimirea. happytongue
OMG = Oh my god!(O, Dumnezeule!) sau (Oh, Doamne!)
OMFG = Oh my f*cking god!(La naiba Doamne) sau ceva de genultongue! sper ca ti-am fost de ajutor! pwpik

| FluGg a răspuns:

Inseamna OhMyF*****God, sa nu zici asta niciodata

| MilkChocolatte a răspuns:

Oh my f*cking good.

| Eunice26 a răspuns:

Oh my f***ing God.cam urat dar asta ins