| AmD a întrebat:

♥☺♥☺
Credeti in SUPERSTITII? ☺♥♥☺
De ce? ☺☺☺♥♥♥
Astept parerile voastre! ♥☺☺☺♥

Cel care isi motiveaza raspunsul cel mai concret, corect, primeste FUNDITA! ♥☺☺☺♥

10 răspunsuri:
| ady1o a răspuns:

Eu una nu cred in superstitii! Totul se intampla dintr-un motiv...7 ani de ghinion daca spargi o oglinda, sa rupi o ata daca ai stranutat la inmormantari tot felul.Aceste superstitii s'au pastrat de la batranii care credeau in asa ceva fara sa stie ca viitorul e schimbator

| JamilaGizeh a răspuns:

Nu primesti mai multe raspunsuri daca pui "♥☺☺☺♥"
Nu faci altceva decat sa ne zgarii pe retina.
Pa!

| AmD explică (pentru JamilaGizeh):

Cred ca comentariul tau chiar nu-si avea locul aici! straight face
Poate eu apreciez aceste emoticoane, nu le-am adaugat pentru mai multe raspunsuri! Si...cred ca esti singura care a fost zgariata pe retina din cauza acestor mici inimioare si fete vesele!
Sper ca intelegi ca astfel de comentarii inutile nu fac altceva decat sa ocupe loc in pagina! straight face

| Fatayou a răspuns:

Totul se intampla cu un motiv asa cum a spus ady1o,dar totusi el crede in superstitii, eu nu.Nu exista GHINION sau NOROC!

| jamal000 a răspuns:

Personal nu cred in superstitii, cred in puterea mintii care funtioneaza conform legii atractiei gravitationale.

| Dorian_Dory_1996 a răspuns:

Nu. De ce? De-al dracu' si de ambitios!

| Fabian_Vanessa_1993 a răspuns:

Eu nu cred pentru ca: de exemplu sa luam "daca trece o pisica neagra prin fata ta inseamna ca ai ghinion". In primul rand la americani daca trece o pisica neagra e noroc, deci astea sunt schimbatoare de la tara la tara, desii oamenii sunt tot oamenii. (doar in America nu traiesc extraterestii) Nu stiu daca ai inteles ce vreau eu sa zic dar na...

| Eloise555 a răspuns:

Intr-un fel da e ok sa crezi in ele pentru ca undeori se adeveresc cel putin asa am auzit acum la mine nu s-a adevreit niciuna laughing) e bine sa crezi in ele dar sa nu exagerezi!winking

| Renatasahasahas a răspuns:

Nu cred ca exista un raspuns "corect" la intrebarea ta. Fiecare persoana e libera sa creada ce vrea, depinde daca tu vrei sa te ghidezi in viata dupa niste superstitii stupide (din punctul meu de vedere) sau sa te bucuri de fiecare lucru fara sa il analizezi prea mult.
Eu nu cred in superstitii, chiar daca atunci cand trece pisica neagra prin fata mea imediat imi vine in minte GHINION, din reflex laughing

| AmD explică (pentru Renatasahasahas):

Multumesc ca mi-ai aratat modul tau de a privi lucrurile!
Si... Prin "corect" am vrut sa ma refer la: bine intemeiat.
Nu m-am exprimat tocmai corect... ☺