| SmallBrain a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand ne uitam in oglinda ne vedem mult mai atragatori decat suntem in realitate? happy

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Da. Am citit chiar un studiu care confirma acest lucru.

| RAY a răspuns:

Unele persoane da, unele nu depinde de fiecare

| CuriousStuff a răspuns:

Te vezi "in oglinda" adica intors, nu esti tu cel din oglinda, daca te-ai uita la poze cu prietenii tai care sa fie in oglinda ti-ai da seama ca ceva e ciudat la ei. Tu esti obisnuit cu imaginea aia "falsa" a ta, pe cand ceilalti te vad normal. Deci e putina diferenta, dar nu te vezi neaparat mai atragator, poate chiar dimpotriva.

| Clorox a răspuns:

Pentru mine tot aia e! La fel de ciudat sunt laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de narcisisti esti. Oricum toti suntem subiectivi, nu exista obiectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai incredere in tine, te vezi frumos. Daca nu ai incredere in tine, te vezi nasol. In realitate, frumusetea este subiectiva, ce-ti place tie la tine, mie s-ar putea sa mi se para hidos si invers.

| Odysea a răspuns:

Depinde.Unele persoane da, unele nu.