| Erika11 a întrebat:

Eu am 13 si, desi sunt fata, imi place sa joc jocuri in timpul liber. Jocuri cum ar fi: LOL, WOW, MineCraft, World of Tanks, Entropia Universe, Diablo III.
M-am gandit sa sa-mi fac un canal de gaming pe youtube, dar nu stiu daca e o idee buna deoarece sunt fata ...Pentru ca de multe ori aud baieti zicand ca fetele nu stiu sa se joace jocuri si chesti din astea. (Chiar mi-ar placea sa ma filmez jucandu-ma big grin. )
Probabil ca oricum am sa incerc dar vreau sa aud niste pareri.
Voi ce credeti? O sa inceapa toti sa comenteze pentru ca sunt fata? Stiu sigur ca uni asa o sa faca. Aveti niste sfaturi pentru un inceput bun cu canalul?
P.S. Cred ca atunci cand voi incepe sa filmez voi avea deja 14 ani.

22 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Un sfat, diablo 3 e vai steaua lui.Joaca 2, eu am 9 ani de diablo 2, poate si 10 happy Dar cine mai numara. Oricum, chestia e ca eram ori ca tine ori mai mare cand jucam diablo 2happyDiablo 2 are mai multe happy in componenta, daca esti curioasa lasa o adresa de mes si te invat eu d2 happy

| 0x11111051 a răspuns:

Nu, nu e o idee prea buna, esti prea tanara. Inchipuieti ca cineva de 19 ani intra pe canalul tau, si da sa porneasca un video cu tine si WoT. Ce va crede? Ca n-ai profesionalism!

Si apoi daca doresti ca lumea sa atraga atentia la tine, trebuie sa fii profesionalista in joc. Hai sa luam World of Tanks.

Daca doresti ca lumea sa iti atraga atentie, trebuie sa ai statistica foarte buna (53%+, peste 10.000 de lupte, multe tancuri in angar). Cunosc eu fete care se ocuppa cu asa ceva, insa toate au virsta mai mare de 16 ani!

| Erika11 explică (pentru 0x11111051):

Ai dreptate, dar eu o sa ma bazez pe minecraft, iar daca merge bine voi incepe diferite serii, POATE(doar poate) cu WoT. Joc de cand a aparut deci am ceva experienta cu WoT. Profesionalism... sper ca o sa capat in timp. Multumesc pentru parere!

| 0x11111051 a răspuns (pentru Erika11):

Joc de cand a aparut deci am ceva experienta cu WoT.

Chiar? Da link-ul la contul tau in WoT si vom vedea cita "experienta" ai!

| Erika11 explică (pentru 0x11111051):

Nu trebuie sa dovedesc nimic, mai ales tie! Oricum am zis ca probabil nu voi filma WoT. Dar ca sa stii am ajuns la tier 10 si am vreo 8 mii de lupte.(nu ma intereseaza daca nu ma crezi)

| 0x11111051 a răspuns (pentru Erika11):

8 mii de lupte cu 45% si vreo 800 КПД. Crede-ma, nimeni nu iti va atrage atentia.

| Erika11 explică (pentru 0x11111051):

Am 8mii de lupte cu 62% si nu inteleg ce zici cu 800...

| 0x11111051 a răspuns (pentru Erika11):

Macar nu bate capul! De la 9 ani sa te joci iar peste 4 ani sa ai deja 8000 de lupte cu 62%! Nu te invata sa spui minciunI!

| Erika11 explică (pentru 0x11111051):

Nu mint, daca stii sa joci calumea, cu prieteni si sa va coordonati bine poti face multe lupte bune in 2 ore! + ca daca mai faci si 3 lupte pe zi

| Erika11 explică (pentru 0x11111051):

Il cunosc pe unu care are de 2 ori cat mine (lupte) si joaca de un an

| BenWilde a răspuns:

Eu as zice ca esti prea tanara pentru YouTube. In primul rand nu cred ca ai rezista emotional la rautati si alte chestii. Eu am 18 ani, si sincer daca as deschide un video si as vedea un copil de 14 ani (indiferent de sex), automat as vedea lipsa de profesionalism, lipsa de experienta de viata, si mai multe lipsuri care vin cu timpul. Nu vreau sa te descurajez, dar realitatea nu ofera tratament special nimanui. Lucrurile pe care tocmai ti le-am spus nu sunt pentru ca sunt impotriva dorintei tale, ci sunt pentru a te preveni de ce e posibil sa se intample daca iei decizia de a deveni YouTuber la o varsta asa de mica. In definitiv, daca doresti ceva, nu te opreste nimeni. Iti urez succes daca te vei apuca de meseria asta, dar pregateste-te de multa munca, si sa nu accepti rautatile celorlalti (doar cele constructive -ale mele de exemplu). P.S. Legat de chestia cu fata, unora le va placea, altora nu. Sa ai mereu in gand faptul ca nu-i poti multumi pe toti.

| Dem0N a răspuns:

Toti cei care cred ca fetele nu sunt bune la jocuri sunt niste prosti. Sunt sigur ca toti baietii care se joaca astfel de jocuri si-ar dori o astfel de fata! Si eu m-am gandit la un canal de Gaming dar din pacate nu sunt asa curajos si nici nu am timp disponibil. Eu zic sa faci cateva videoclipuri. Sa nu te lasi descurajata de,, Hateri!'', ei exista si vor exista mereu. Oricat de mult te vor agresa in scris nu-i baga in seama si fa-ti treaba, Daca vezi ca nu-ti place, sau te-ai plictisit si nu ai,, subscriberi'' poti sa-ti treci videoclipurile pe privat! P.S. daca te apuci lasa-mi canalul de Yt, vreau sa fiu primul abonat!

| Erika11 explică (pentru Dem0N):

Multumesc mult pentru incurajari! Canalul il voi face doar peste 1 luna( sad ), pentru ca acum nu pot sa filmez.

| PufarinaAnna a răspuns:

Nu doar baietii se pricep la asta! Si, daca pe tine te pasioneaza, poti incerca!

| Joaca_Andrei_1998 a răspuns:

Eu sunt gamer si iti zic, daca te pasioneaza poti incerca dar te advertizes, multe nopti pierdute, dureri de cap sau de ochii dar daca nu faci ca mine geb 10 ore pe calculator nu cred ca o sa ai, daca o sa iti faci canal, te rog da-mi link-ul si te voi sustine + reclama de la mine happy

| Erika11 explică (pentru Joaca_Andrei_1998):

La inceput nu voi acorda asa mult timp youtube-ului, dar daca treaba merge bine voi investi mai mult timp. Multumesc mult pentru ca vrei sa ma ajuti :*.
Inca nu am facut canalul, acum ma pregatesc(descarc si cumpar programe, jocuri). Voi avea nevoie si de reclama, imi poti lasa o adresa de contact? Poate o sa filmam si impreuna big grin.

| Joaca_Andrei_1998 a răspuns (pentru Erika11):

Da, asta vreau si eu, am pagina Andrei joaca pe facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100008068517445
putem filma ce jorc zici tu dar contacteaza-ma pe facebook

| Joaca_Andrei_1998 a răspuns:

Conteaza si putin voca dar daca le spui ca esti fata nu cred ca vor fi probleme happy

| Joaca_Andrei_1998 a răspuns:

NU, ericka, inainte de a te gandi de ce fata gandeste=te de ce baiat, aeasta propozitie te v-a ajuta happy

| DanyVL123 a răspuns:

Pai daca pe tine te pasioneaza chestia asta, nu ar trebui sa cinteze ce comenteaza altii, daca nu le convine sa nu se uite. Asa ca tu trebuie sa iei decizia corespunzatoare.

| Liliana_Nichifor_1945 a răspuns:

Eu stiu sa filmez....imi voi face canal si am mc premium...
Skype:levicutei pentru cei care vor sa joace cu mine!

P.S:Stau in Buc si am 12 ani!

| WhiteSunFlower a răspuns:

E o chestie buna si chiar impresionana pentru o fata. Nu conteaza ce varsta ai, conteaza sa-ti placa ceea ce faci si cu un pic de noroc poate o sa ai succes. Iti urez mult noroc si sa faci multi subscrigeri. Daca doresti sa-ti dau alte sfaturi, add me on Skype: ilie.iliee
Funda? :3