| Larisssaa a întrebat:

♥ Funda + Vot!

Am nevoie de niste povesti scurte de dragoste.

4 răspunsuri:
| SmartLie a răspuns:

Ii s-a oprit rasuflarea cand m-a vazut.Era parca palid la fata si s-a apropiat de mine cam timid.I-am intins mana, parca vroiam sa cersesc ceva.

-Buna, sunt sufletul tau pereche

-Chiar esti? Cum iti poti da seama de asta?

-Pai uite,mi-am dorit sa am pe cineva ca tine,blond,ochii albastri, sportiv, dulce, frumusel, inteligent

-Stai stai putin, de unde stii ca am aceste calitati?

-Pentru ca vad.Simt.Doresc

-Nu se poate, si eu parca te-am mai vazut candva

-Nu, nu m-ai vazut, nu aveai unde, eram bine ascunsa, apartineam altui suflet

Nu mai zise nimic.Se uita ciudat la mine, dar stiam ca si el ma vrea.Stiam ca ma place.Se vedea pe el, insa nu avea curaj sa recunoasca, iar eu vroiam sa astept un alt rasarit de soare.Un nou inceput.Iar daca el nu imi putea oferi acest nou inceput, eram nevoita sa il las.Nu stiam de ce fac asta.Nu sunt o fata extraordinara, dar el ma stia.Candva isi batuse joc de mine.Candva facuse cel mai josnic lucru, iar eu eram in stare sa ii platesc cu aceeasi moneda.Indiferent cum! Eram in stare sa imi bat joc de fiecare locusor din sufletul lui.Nu stia de ce fac asta, dar eu stiam cine e, cu ce se ocupa.El nu mai stia.Parca era orb.Parca era cazut din cer.Cand mi-a ranit sufletul, el impreuna cu mama mea, eram o fiinta mica, supusa, credeam ca am probleme psihice, nu ca sunt Emilia Avram cea puternica si curajoasa, Nu stiam ca sunt inteligenta, nu stiam ca am un suflet, stiam doar ca sunt o bolnava psihica si atat.Nu vroiam decat o zi frumoasa in viata mea.Macar una.Dar cum nu venea acel miracol, nu aveam nicio sansa de a face altceva.Doar tata tinea cu mine, si cam atat.Ma doare sa stiu ca oamenii au ajuns niste animale.Nu stiu sa iubeasca.Isi bat joc de un suflet, ca si cum ar fi a lor.De sufletul lor nu au decat sa isi bata joc cat vor ei, dar nu si de sufletul altora.Acest suflet e al meu! Si cine il raneste, sa se fereasca! Exista o vorba:ochi pentru ochi si dinte pentru dinte! Cand sufletul meu va reveni la fel de curat ca atunci cand eram de optsprezece ani, ii voi ierta, dar cum nu se va intampla niciodata asta, nu am sa ii iert!

Un mic fragment din romanul „Si frumoasele plang"

Funda? Vot?

| SmartLie a răspuns:

Mai am una dar e cam luuuuuungaa...http://www.jurnale.ro/cea_mai_trista_poveste_de_dragoste-e5453-28195.html Bafta la citit! :) E cam trista.

| Faiermansa a răspuns:

Heii Gagico...Cred ca mama ta te-a facut pe furtuna, ca tu arati traznet!(Acesta nu este declaratie de dragoste dar eu asa atrag fetele)

| Larisssaa explică (pentru Faiermansa):

Mie nu imi trebuie sa atrag fetele laughing rolling on the floor eu am cerut o simpla poveste de draggoste!