| altutilizatormaris a întrebat:

Merg intr-o excursie de 2 zile. Ce trebuie sa imi iau? Va rog sa imi faceti o lista. FUNDA

Răspuns Câştigător
| ady18 a răspuns:

Deci: 2 incarcatoare pentru telefon
-casti
-o baterie externa
-bani o suma cat sa iti ajunga minim 200-300 lei
-haine ( un trening, 1-2 pereche de blugi, 1 pereche pijama, lenjerie intima, ( ogeaca dac mergi la munte)
-parfym / deodorant, perie cu pasta de dinti
-ac cu ata
-buletinul, daca ai permis si permisul logic
-o lista cu numerele de tlf ale celor apropiati ( in caz ca ti se strica actualul telefonul;, fi intodauna pregatit)
-un caiet, un pix
-cateva bandaje, o sticluta cu spirt

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fata sau baiat - să personalizam lista...

| mastadont a răspuns:

Depinde unde mergi. Dar în principal bani și haine. Dacă mergi cu cortul în natură îți vor trebui mai multe.

| maradi3 a răspuns:

Bani! Restul se rezolva, oriunde-ai merge!

| Shinderiu a răspuns:

Bani, mâncare, sticle de apa, haine, vreo 2 genți ca sa ai unde sa pui alea. Oricum contează unde mergi.

| altutilizatormaris explică:

Si da sunt fata

| sierra1 a răspuns (pentru altutilizatormaris):

Ruj, mascara, fond de ten și tampoane desigur (a uitat cel cu lista exhaustivă)