| InViataReala a întrebat:

Merge stearsa o pagina de Facebook? Daca da cum?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| VampireBlood a răspuns:

Reglarile contului si delete

5 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Presupun ca te referi la pagina altcuiva. Daca de exemplu e vorba de o pagina care nu apartine persoanei respective, sau e o copie dupa alta pagina, poti sa ii dai "report", iar facebook va incerca sa vada care e treaba pana va lua o masura.

| djRobert13 a răspuns:

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".

2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.

3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"

4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"

| ForeverHappy a răspuns:

Dai la reglarile contului si dai delete. happy

| Klaudia_Klau_1978 a răspuns:

Deci intri pe pagina, dai clik la descriere, apoi clik pe editeaza. Acolo iti apar mai multe in colt stanga, clik la fiecare dintre ele, exemplu: primul e setarile tale. Sa zicem ca dai clik pe aceasta rubrica si te duci jos, la una din rubrici trebuie sa apara sterge pagina (cum se cheama ea). ATENTIE! sa verifici toate rubricile, nu scrie decat la una, apesi acolo, si dupa 2 saptamani, te duci sa mai dai o data, ca sa o poti sterge de tot, nu poti imediat. El iti da ragaz 2 saptamani daca te vei razgandi!