| Muzika a întrebat:

Pentru cei care joaca metin2 [privat]. La saman care magii sunt mai bune zmeu sau vindecare? Si cum ar trebui sa imi aranjez punctele de la status? Multumesc mult. FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, zmeul are 2 buffuri PvM anume binecuvantare si forta dragonului ( reflectia nu am pus-o pentru ca nu are efect PvM ) si 4 vraji de atac, in timp ce, cel pe leac are 3 buffuri, anume leac, accelerare si atac fortat, si 4 vraji de atac. Deci as alegea leacul pentru crescut, si daca tot zici ca joci pe privat, ai putea sa cresti cu leacul pana la lv maxim si apoi sa-ti schimbi vrajile pe zmeu, pentru mai mult PvP. Punctele le pui asa : 90 INT prima data, apoi 90 VIT apoi 90 DEX si ultima data 90 STR, la amandoua caracterele.

Salut!

4 răspunsuri:
| Ciufulici a răspuns:

Eu zic ca Zmeu deoarece are bufurile foarte bune si faci repede level, Punctele la status iti pui pana la 90 INT dupa aia incepi cu VIT pana la 90 dupa aia cu STR pana la 90 si in final cu DEX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In PvP saman leac rupe tot. Am facut duel cu unu de 33 cu fms +9 cand eram pe dragon si am luat bataie foarte repede. Cand am trecut pe leac, l-am rupt pe ala ( eu am lvl 23 )

In PvM dragonu rupe tot. Cand is in PvM cu leacu ma rup.

Intre skillurile leac si forta dragonului, leacu este skillu care salveaza samanu leac in PvP, pe cand forta dragonului e un skill foarte bun in PvM

| Mihai089 a răspuns:

Dar in ce ordine fac P-ul la magi?

| florin1998 a răspuns:

Zmeu