| DarkFlash081 a întrebat:

Poate sa imi spuna si mie cineva de ce mi se tot aude acel bazait pe fundal cand filmez? Filmez cu programul Action, am un microfon Trust Mc-1200 iar unitatea mea este silentioasa nu inteleg de ce se tot aude acel bazait am umblat prin setarile programului si nu am reusit sa fac nimic am incercat sa filmez si cu badicam se aude la fel am setat si boost-ul la 20 daca il setez mai jos nu mi se mai aude vocea. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce Windows si ce placa de sunet ai? Unele placi au o optiune "noise reduction". Daca marchezi acea optiune se reduce zgomotul de fond care este datorat partii electrice si nu a zgomotului coolerelor.

| DarkFlash081 explică (pentru Salontanul):

Am windows 7 iar placa de sunet se numeste Realtek HD Audio

| Salontanul a răspuns (pentru DarkFlash081):

Http://www.hit.ro/......-win7-2-33
Vezi ca in acest panou de control gasesti optiunea de noise reduction sau suppression si Acoustic Eco Cancellation. Nu mai tin minte cum este. Daca nu ai asemenea panou fa click dreapta pe iconul din dreapta jos (unde dai sonorul mai tare) (vezi imaginea: http://windows.microsoft.com/......r-computer ) dar intri la Recording devices/recoording/microphone/enhancements si acolo gasesti Noise Suppression si Acoustic Eco Cancellation. Incearca-le pe amandoua

| DarkFlash081 explică (pentru Salontanul):

Am intrat la Recording devices/recoording/microphone dar nu imi apare enhancements

| DarkFlash081 explică (pentru Salontanul):

Da acolo am intrat si eu dar nu imi apare uite: http://imageshack.com/a/img850/60/8whe.png

| Salontanul a răspuns (pentru DarkFlash081):

Tu vad ca ai mai multe device-uri. Inceraca si la celelalte. Trebuie sa fie undeva optiunea asta.

| DarkFlash081 explică (pentru Salontanul):

Nu am gasit dar mersi oricum.