| Bosuu a întrebat:

Tata o sa imi dea masina sa o conduc si nu stiu cum sa fac mi-e cam frica sa merg sa nu intru in ceva si din astea poate cineva sa ma ajute cu un sfat ceva? mentionez masina e automata am mai conduso o data dar putin

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Taica-tu e inconstient sa-ti dea masina cand tu n-ai carnet.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Păi să nu te urci singur nicicum! Să conduci prima dată dacă ai această teamă,pe străzi mai puțin circulabile,gen pe la țară, dar atențieeeeeeeee, nu singur ci cu cineva, priceput, la așa ceva! De abia după ce o să prinzi curaj te vei sui singur la volan! Mă înțelese-și!?