| Rossey a întrebat:

Hey,TPU! Va vine sa credeti ce vreme poate fi afara? Sincer,cred c-ar trebui sa facem bradul si sa taiem porcullaughing Se apropie "Saptamana Altfel" si ma gandeam,credeti ca asa va fi si atunci,adica asa de frig si asa multa zapada? :O Nici in iarna n-a fost asa! Anul trecut,in saptamana altfel era o caldura, ca am stat si in tricourilaughing si acum... sad nu e deloc normala vremea asta! Intrebare:voi ce activitati aveti in saptamana altfel? si....credeti ca tot asa frig va fi si atunci?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Am auzit că se va încălzi de sâmbătă.
Însă, presupun că în acest an, de săptămâna altfel, în loc să alergăm afară pe iarbă, vom alerga pe zăpadă. Minunat, ce pot spune!
Totuși, eu voi avea o săptămână încărcată. Şi sper ca vremea să se încălzească.
Să-ţi spun orarul meu pe săptămâna viitoare:
Luni va trebui să particip la o scenetă de teatru împreună cu câțiva colegi de clasă.
Marți, ne vom uita la un film despre preistorie, care va dura în jur de patru ore.
Miercuri vom face curățenie în clasă.
Joi, participăm (eu şi clasa mea) la un concurs pe clase despre "cei mai buni bucătari ai școlii".
Iar vineri, mergem într-o mică excursie la Iași.
Şi atât!

2 răspunsuri:
| REDNEK a răspuns:

Cu siguranta...va mai tine frigu inca vreo 2 saptamani.

| VallachorumTyranorum a răspuns:

Excursii, spălat bănci. laughing
Şi nu, nu cred.