| Anonimata345 a întrebat:

Hey! Voi ce părere aveți despre scrisul de mana? Care scris va place mai mult? Cel de tipar așa mic sau cel de mână?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde pentru ce...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oricare, nu m-am gandit la asta pana acum big grin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prefer scrisul de mână cursiv, cu litere împreunate, atâta timp cât e frumos, lizibil și îngrijit... Nici scrisul cu litere tipărite nu mă deranjează, fiindcă, de multe ori, e mai ușor de descifrat.

| Catrice a răspuns:

Sa fie lizibil.

| PainTech a răspuns:

Depinde, fiecare element de tipografie are utilizarea, practicabilitatea și frumusețea lui.

Pentru o felicitare as alege mereu un font de mana, cursiv.

Pentru un document tehnic un font de tipar care sa inspire încredere ar fi varianta potrivită.

| SingleForOne a răspuns:

Îmi place mult caligrafia, e mult mai creativă, și cu un ritm de scris plăcut. În ansamblu, scrisul de mână oferă o imagine artistică vizuală plăcută din scrisul cuvintelor.
Alte motive:
• îmbunătățirea memoriei;
• îmbunătățirea mușchilor și articulațiilor;
• îmbunătățirea atenției;
• îmbunătățirea productivității și creativității
• mai desenez chestii la întâmplare când mă plictisesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrisul de mână e cel mai frumos. Parca prea ne-am automatizat, sa fim si noi mai,, autentici", sa se vada amprenta scriitorului happy

| Adrian5575 a răspuns:

Cel de mana imi place cel mai mult. Nu al meu, al persoanelor care scriu frumos laughing

| Monst a răspuns:

De tipar

| VanillaQ a răspuns:

Imi place sa vad un scris de mana frumos, ingrijit si lizibil. Ma face sa ma gandesc ca totusi tehnologia nu ne-a "mancat" cu totul.